PIŁKA RĘCZNA TOP NEWS

Lanie na inaugurację. Szczypiorniak przespał końcówkę meczu w Gorzowie Wlkp.

Szczypiorniak Gniezno rozpoczął zmagania w ramach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn od porażki z rezerwami Stali Gorzów. Podopieczni Kamila Hanuszczaka przegrali na wyjeździe aż 21:35, choć do przerwy wyglądało to nieźle – tracili do rywali tylko jedną bramkę (12:11). Zadecydowała końcówka, w której to gorzowianie znacznie odskoczyli przyjezdnym.

“Wilki” przystąpiły do tego sezonu w odmienionym składzie. Nie ma kilku kluczowych ogniw z zeszłorocznych zmagań, a kadrę wzbogaciły nazwiska młodych zawodników, którzy dopiero stoją u progu szczypiorniackiej kariery. Pierwszy test Szczypiorniaka zakończył się niepowodzeniem.

Początek niedzielnego meczu nie wskazywał na tak wysoką porażkę Szczypiorniaka. W trakcie pierwszej partii rywale co prawda odskakiwali na trzy czy cztery bramki, jednak nie wyglądało to źle. Tuż przed przerwą gnieźnianie zdołali zmniejszyć straty do zaledwie jednego trafienia. Na początku drugiej połowy wyrównali, ale później przeważali już gorzowianie. Stal II pewnie pomknęła po pokaźny triumf 35:21.

Skład Szczypiorniaka: Wolny, Zarzycki – Sobański 1, Kapella, Bałdyga 2, Grzelak, Szymkowiak 1, Światłowski 1, Kniaź 2, Ostrowski M. 4, Kędziora 1, Łuczak, Miemietz, Gadecki 6, Stempuchowski 2, Hanuszczak 1.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *