Za nami kolejny weekend z piłką nożną. Jak poszło drużynom z Powiatu Gnieźnieńskiego?

Zjednoczeni Trzemeszno 4-1 Leśnik Margonin

Zjednoczeni pewnie ograli Leśnika. Niestety, nie mamy informacji nt. strzelców bramek.

Czarni tym razem podzielili się punktami z Pogonią. Trafienia na koncie ekipy z Czerniejewa zapisywali Maciej Matuszak i Patryk Buczkowski.

Pewna victoria Vitcovii. Na listę strzelców wpisywali się Tomasz Kaźmierczak, Oskar Wegnerski, Kacper Boczkowski oraz Oskar Pietrzak.

Klasa A 2019/2020, wielkopolska IX

Luboński KS 7-1 WKS Owieczki

WKS zgarnął lanie, a honorowe trafienie wywalczył Radosław Neumann.

Zagraliśmy najgorszy mecz w sezonie, po takiej grze wynik nie mógł być inny… Wynik słaby, ale gramy i walczymy dalej o ligowe punkty W Drużynie siła – skomentowali przedstawiciele WKS-u za pośrednictwem Facebooka.

Klasa B 2019/2020, wielkopolska V

Stella II Luboń 2-2 KS Fałkowo

Fałkowianie na remis. Goście stracili trzy punkty w 92. minucie. Bramki dla KS-u Fałkowo zdobywali Patryk Cegielski i Gracjan Karasiewicz.

Piast Łubowo 2-2 Clescevia Kleszczewo

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach zawodnicy Formaton Piasta wrócili ponownie do gry w Łubowie. Na obu wyjazdach niestety zanotowano dwie porażki, więc teraz przed własną publicznością celem musiało być tylko zwycięstwo.

Mecz z Clescevią Kleszczewo nie rozpoczął się jednak najlepiej. Górną piłkę zagraną ze środka pola wygrał napastnik przyjezdnych i mimo próby odbioru przez defensora Łubowa zdołał umieścić piłkę w siatce. Bramkę na 1:1 zdobył Patryk Kanclerz po asyście Damiana Grzesiaka. Skrzydłowy Formaton Piasta zagrał górną piłkę na okolice 16 metra i Kanclerz urywając się obrońcom z zimną krwią uderzył z powietrza.

W drugiej odsłonie gry ponownie prowadzenie objęli goście z Kleszczewa. Po kilkunastu minutach z rzutu wolnego silnym strzałem na 2:2 odpowiedział Karol Karasiewicz. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie dziewiątej kolejki. Oba zespoły miały jeszcze kilka okazji, lecz większość spotkania piłka przebywała w środkowej części boiska, gdzie pełno było fauli i brzydkich zagrań z obu stron.

Skład: Wojciech Kalmus – Michał Kancelrz, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Adrian Wachoń – Karol Szwajcowski, Karol Karasiewicz – Damian Grzesiak, Patryk Kanclerz, Maciej Adamski – Filip Adamski

Z ławki weszli: Yurii, Mazur, Patryk Giżycki, Mariusz Jabkiewicz, Kamil Berka

(Formaton Piast Łubowo)

Mieszko II Gniezno 4-2 Lider Szczytniki Czerniejewskie

Rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka pokonały na swoim boisku Lidera Szczytniki Czerniejewskie 4:2. Wygrana ta pozwoliła podopiecznym Przemysława Otuszewskiego wrócić na fotel lidera w rozgrywkach Klasy B.

Niedzielne spotkanie nie było w wykonaniu gospodarzy wybitnie udane. Wprawdzie zaczęło się od dwóch szybko zdobytych bramek, które wyprowadziły mieszkowców na prowadzenie 2:0, jednak w kolejnych minutach pierwszej odsłony było już tylko gorzej. Goście jeszcze przed przerwą niespodziewanie doprowadzili do wyrównania i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 2:2.

W drugiej odsłonie, do czasu kiedy na ławce przebywał trener Lidera, utrzymywał się remis, jednak gdy ten wyjechał ze stadionu gospodarze zdobyli dwie bramki wygrywając ostatecznie 4:2. Wynik mógł być wyższy gdyby w samej końcówce biało-niebiescy zdołali wykorzystać choć jedną z dwóch dogodnych okazji pod bramką gości.

Po tym zwycięstwie i sobotnim remisie KSu Fałkowo rezerwy Mieszka wróciły na pozycję lidera tabeli z dorobkiem 21 punktów. W najbliższą niedzielę podopiecznych Przemysława Otuszewskiego czeka trudna potyczka wyjazdowa z wiceliderem.

Bramki: Kacper Zimmer 2x (1, 57), Jakub Olejniczak (10), Bartosz Goździński (65) – dla Mieszka, ? (20), ? (35) – dla Lidera

Sędziował: Jacek Nowak

Widzów: 45

„Mieszko”: Jakub Woźniak, Oliwier Strosin (63 Nikodem Mirek), Jakub Olejniczak, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski (46 Dominik Wiśniewski), Hubert Walerjańczyk, Krystian Grzeszczak (72 Mateusz Rożek), Kacper Zimmer, Jakub Hoffmann, Bartosz Goździński