Pierwszy wyjazdowy triumf Sklepu Polskiego MKK!

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo zapisali dziś na swoim koncie II-ligowi koszykarze Sklepu Polskiego MKK. Gnieźnianie w 3. kolejce pokonali dziś we Władysławowie SMS PzKosz 85-69. Dzień wcześniej „Orły” poległy po zaciętej walce dopiero w ostatnim fragmencie Treflowi.

Dwa nadmorskie spotkania rozegrali w ten weekend koszykarze Sklepu Polskiego. W piątek podopieczni Arkadiusza Konowalskiego zameldowali się w Sopocie, gdzie zmierzyli się z rezerwami Trefla. Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco, bo MKK postawił od pierwszych minut twarde warunki. Drużyna dowodzona przez Michała Szydłowskiego miała udaną końcówkę, bo Trefl usilnie próbował trafiać z obwodu, a na tym etapie nie był to jego mocny punkt. „Orły” wypracowały sobie więc sporą przewagę (28-16), jednak z każdą minutą to miejscowi rozkręcali się coraz bardziej. Duet Klawa-Kulikowski zaczął być na tyle skuteczny, że Trefl w kilka minut doszedł MKK i objął prowadzenie 38-37 na 4 minuty przed przerwą. Na minimalnym plusie byliśmy jeszcze prawie do końca III kwarty, gdy nasza skuteczność była na przyzwoitym poziomie, jednak wystarczyło kilka błędnych decyzji, spudłowanych rzutów i gospodarze błyskawicznie odskoczyli na bezpieczną przewagę (84-73). D0 końca wprawdzie ciągle było 5 minut i zapewne to pomyśleli sobie koszykarze z Gniezna. Świetny fragment zagrał nowy zawodnik MKK J. Barański, punkty dorzucił Szydłowski i M.Rutkowski i goście odrobili prawie całą stratę (89-87). Niestety ostatnie dwie minuty zupełnie nie wyszły MKK. Trzykrotnie zgubiliśmy piłkę, do tego piłka jak zaqczarowana mijała obręcz i nie trafiliśmy do końca żadnego rzutu! Szkoda. bo ten mecz był w zasięgu ręki naszych zawodników.

Trefl II Sopot – Sklep Polski MKK Gniezno 97-87 (16-25, 30-25, 26-19, 25-18)

Punkty dla MKK: Szydłowski 20, Dobrzycki 17, Barański 15, Rutkowski 13, Sobkowiak 10, Kotwasiński 8, Leśniczak 4

Dużo lepiej gnieźnianom poszło dziś we Władysławowie. W meczu z SMS-em początek był wprawdzie wyrównany i gospodarze prowadzili nawet w pewnym momencie 6 punktami (14-8), jednak z każdą akcją to przyjezdni zaczęli dochodzić do głosu. Bezlitośnie wykorzystaliśmy strzelecką niemoc pod koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej, gdy SMS nic nie potrafił zrobić pod naszym koszem i objęliśmy wysokie prowadzenie 26-16. Do rozstrzygnięcia nie musieliśmy nawet czekać do końca, bo zwycięstwo przyklepaliśmy w III kwarcie, gdy m.in trzy „trójki” rzucił Dobrzycki i nasze prowadzenie urosło do prawie 20 oczek (66-47). Rozluźnieni gnieźnianie zaliczyli wprawdzie w ostatniej części kilka strat, jednak nie miało to już większego wpływu na końcowy wynik. Jednym z kluczowych elementów, który dał nam zwycięstwo była walka na tablicach. Zebraliśmy w całym meczu aż 42 piłki!

SMS PzKosz Władysławowo – Sklep Polski MKK Gniezno 69-85 (16-18, 16-25, 15-23, 22-19)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 16 (4/8), Szydłowski 14, Barański 13, Leśniczak 12, Kotwasiński 11, Wietrzyński 9, Rau 6, Rutkowski i Sobkowiak po 2

12 października 2019 | 20:09