NEWS

Igor Kowalczyk pierwszym gnieźnianinem w pitbike supermoto!

Dziś chcemy podzielić się z Wami historią młodego gnieźnianina, który zakochał się w motocyklach i po krótkim okresie trenowania już startuje w zawodach. Mowa o Igorze Kowalczyku, reprezentancie GTM Startu Gniezno. 

Igor na początku sierpnia rozpoczął swoją przygodę z pitbike supermoto. Przez miesiąc odbył kilka treningów, by już na początku września wystartować w pierwszych zawodach Pucharu Polski pitbike supermoto w klasie stock 150 junior. W Bydgoszczy Kowalczyk zajął piętnaste miejsce w grupie rookie.

Kolejne zawody młodego zawodnika to ostatnia, piąta runda Pucharu Polski. Podczas pierwszego przejazdu, po niezbyt udanym starcie, na dojeździe do pierwszego łuku zajmował jedenaste miejsce. W trakcie jedenastu okrążeń zdołał jednak wyprzedzić czterech zawodników i skończył na siódmym miejscu.

Niestety, drugi przejazd nie był już dla Igora tak udany. Młodego gnieźnianina nie ominął pech. Podczas jazdy na szóstym miejscu stracił przyczepność, zaliczając tak zwany szlif, wobec czego spadł na 14. miejsce.

Początek przygody Igora z pitbike supermoto oraz pitbike cross daje dobre rokowanie na przyszły sezon. Warto dodać, że jest on pierwszym młodym chłopakiem z Gniezna, który startuje w tego rodzaju zawodach!

Gratulujemy pierwszych osiągnięć i życzymy powodzenia w przyszłości!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *