PIŁKA RĘCZNA TOP NEWS

Ruszyła Akademia MKS PR Urbis Gniezno!

To było wydarzenie, które na trwałe zapisze się w historii MKS-u PR Urbis. Nasza żeńska sekcja piłki ręcznej zainaugurowała działalność Akademii. Pierwsze zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem, a my przy okazji dowiedzieliśmy się o kolejnych planach klubu i stworzeniu drugiej drużyny ligowej!

Każdy klub, któremu marzą się sukcesy na ogólnopolskiej arenie musi posiadać prężnie działającą Akademię. Taki sam cel ma MKS, który właśnie zrobił kolejny krok w rozwoju klubu i ruszył z zajęciami dla najmłodszych adeptek szczypiorniaka. Pierwsze spotkanie miało charakter zapoznawczy dla dzieci, jak i ich rodziców, którzy mogli dowiedzieli się o planach klubu, jak i obejrzeć zajęcia. – Chcemy przyciągnąć do nas chętne dziewczynki, które już zetknęły się z tym sportem, jak i te, które nie mają takich zajęć w szkole. Cel mamy jeden – chcemy zbudować grunt pod druga drużynę w przyszłym roku. Mamy sporo dziewczyn już trenujących, a teraz czas na Akademię – mówił dyrektor Akademii Przemysław Błachowiak. – Marzy nam się w ogóle wytworzyć taką modę na szczypiorniaka, aby te dziewczynki z dumą nosiły czapki czy szaliki z logo Akademii i trenowały z myślą o dostaniu się do pierwszej drużyny. To jest ambitny cel i my sobie z tego zdajemy sprawę, że nie wszystko musi się od razu udać, bo też dopiero zaczynamy.

Do 187 dziewczyn już trenujących pikę ręczną w Gnieźnie, doszły dziś kolejne. Na pierwsze zajęcia stawiła się imponująca liczba prawie 35 osób w wieku 7-14 lat. Zabawy z piłką poprowadzili wspólnie trener Robert Popek, oraz dwie zawodniczki MKS-u, a główną trenerką będzie nieobecna na razie z powodu kontuzji Jagoda Linkowska. – Miło popatrzeć jak córka rusza się, a nie patrzy w telefon – usłyszeliśmy od jednego z rodziców i niech to najlepiej posłuży za komentarz, dlaczego warto zajrzeć do hali. 

Jak będzie wyglądać zatem funkcjonowanie Akademii i treningi? W każdym miesiącu planuje się przeprowadzić 5-8 półtoragodzinnych jednostek treningowych, które na razie będą odbywać się w dwóch halach – przy ul. Sportowej 3, oraz w SP nr 12 we wtorki i piątki 17.00-18.30. Odpłatność wynosi 100zł/miesiąc. Szczegółów można dowiedzieć się za pośrednictwem facebookowego fanpage’a Akademii.

navigate_before
navigate_next

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *