#PiłkarskiRaport: WKS Owieczki w końcu zwycięski. Pelikan Niechanowo „z tarczą”

W sobotę sporo działo się na boiskach drużyn z niższych klas rozgrywkowych. Ten dzień był ważny dla WKS-u Owieczki, który zainkasował pierwszy triumf w klasie A.

V liga 2019/2020, wielkopolska III

Astra Krotoszyn 2-5 Vitcovia Witkowo

Wynikiem 2:5 ostatecznie zakończył się sobotni mecz seniorów Vitcovii Witkowo z Astrą Krotoszyn. Gole dla Vitcovii strzelali: Oskar Pietrzak, Tomasz Kaźmierczak, Patryk Bojarski, Kacper Boczkowski oraz Michał Wiśniewski. Mimo wygranej tuż po spotkaniu za współpracę podziękowano trenerowi Stanisławowi Droździe. Powodem zwolnienia były niezadowalające wyniki oraz atmosfera na linii trener – piłkarze (Vitcovia Witkowo).

Klasa okręgowa 2019/2020, wielkopolska II

Zryw Dąbie 1-3 Pelikan Niechanowo

Pelikan wrócił z województwa łódzkiego „z tarczą”. Bramki dla drużyny z Niechanowa zdobywali: Stefański, Trybula oraz Waluszyński.

Klasa A 2019/2020, wielkopolska IX

Las Puszczykowo 3-1 Piast Łubowo

Relacja Piasta Łubowo:

Mecz nie zaczął się dla nas dobrze, ponieważ już w pierwszym kwadransie nasi rywale mają rzut karny. „Na posterunku” był Jakub Połatyński, który wyczuł strzelającego i obronił „jedenastkę”. W kolejnych minutach stworzyliśmy sobie kilka okazji, jednak strzały Patryka Kanclerza jak i Damiana Grzesiaka okazały się minimalnie niecelne. W około 25 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Filip Adamski po tym jak minął 3 rywali, ale na drodze do zdobycia gola stanął bramkarz który wygrał ten pojedynek z naszym napastnikiem. W 30 minucie tracimy bramkę na 1-0 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska. W około 40 minucie jest już 2-0 dla gospodarzy, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Faulowany w tej sytuacji był Przemysław Wolniewicz, lecz sędzia nie widział w tej akcji przewinienia i uznał gola.

W drugiej połowie od początku staraliśmy się zdobyć bramkę, jednak znów lepszy okazywał się bramkarz rywali broniąc strzał Patryka Kanclerza. W około 60 minucie w polu karnym rywali najlepiej odnalazł się Filip Adamski i z 7 metra spokojnie umieszcza piłkę w bramce. W 75 minucie tracimy bramkę na 3-1 po….. stałym fragmencie gry. Ponownie dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamieniają zawodnicy miejscowych, w twarz uderzony został Karol Karasiewicz ale sędzia główny znowu tego nie zauważył, a liniowy mimo że dobrze ustawiony również nie zareagował. W ostatnich minutach Damian Grzesiak obił jeszcze słupek z rzutu wolnego, a chwilę później sędzia zakończył mecz.

Mimo że decyzje sędziego były w niektórych sytuacjach kontrowersyjne to zdajemy sobie sprawę że to nie przez to przegrywamy. Strata 3 bramek po stałych fragmentach – to się nie może zdarzyć. Jest nad czym pracować.

Skład:
Jakub Połatyński- Michał Kanclerz, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Adrian Wachoń – Karol Karasiewicz, Patryk Kanclerz, Filip Adamski – Damian Grzesiak, Mariusz Jabkiewicz, Patryk Giżycki

Z ławki: Mikołaj Lewandowski, Adrian Łucjan

Poznań FC 1-3 WKS Owieczki

WKS Owieczki zainkasował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie klasy A. Bramki dla ekipy WKS-u zdobywali Błażej Fedyszyn, Damian Tomczak oraz Adrian Łucki (z karnego).

Skład WKS-u: Igor Chojnacki – Jakub Łopyta, Dawid Łucki, Artur Godek (75′ Paweł Pasternak), Mateusz Kropidłowski – Jakub Kierzek, Kamil Grzybowski, Błażej Fedyszyn, Filip Jagodziński, Łukasz Kaczmarek (55′ Adrian Łucki) – Damian Tomczak.

Klasa B 2019/2020, wielkopolska V

Fara Pelikan Żydowo 2-4 Wełna Rogoźno

Relacja Fary Pelikan Żydowo:

Goście weszli lepiej w mecz i po 15 minutach strzelili nam 2 bramki, niefrasobliwość w obronie i źle ustawienie przy stałym fragmencie gry.

Po straconych bramkach zareagowaliśmy poprawienie ze sportową złością i strzelamy 2 gole. Na przerwę schodzimy przy remisie na 2-2.

Po przerwie wyszliśmy na boisko i graliśmy jak równy z równym pomimo że zespół z Rogoźna miał w swoich szeregach lepszych zawodników. W 65 minucie bardzo ładny strzał Karola Stein i o centymetry od bramki z cyklu ,,stadiony świata”.

Niestety w ostatnich 6 minutach 2 szkolne błędy i niestety przegrywamy 2-4 .

Mecz bardzo ostry pomimo niekorzystnego wyniku byliśmy w końcu drużyną która prawidłowo reagowała na sytuację na boisku. Mecz walki mnóstwo fauli, sędzia pozwalał grać i nie rzucał kartkami na lewo i prawo.

Do poprawy proste błędy w przyjęciu piłki zadecydowały o wyniku i niefrasobliwość przy wyprowadzaniu piłki.