#PiłkarskiRaport: KS Fałkowo liderem. Zjednoczeni spuścili lanie rywalowi

Za nami niedzielne mecze drużyn z Powiatu Gnieźnieńskiego. Jedni zaimponowali, inni rozczarowali. Wysokich wyników nie brakuje! Jak wypadły poszczególne zespoły? Sprawdźcie sami…

V liga 2019/2020, wielkopolska I

Zjednoczeni Trzemeszno 7-1 Płomień Połajewo

Zjednoczeni pokazali, że potrafią. W niedzielnym meczu zlali niżej notowaną drużynę Płomienia Połajewo.

Klasa okręgowa 2019/2020, wielkopolska II

Kasztelania Brudzew 1-2 Lechita Kłecko

Wynik spotkania w 17. minucie otworzył reprezentant Lechity, Kacper Serwatka. Później, w drugiej partii, prowadzenie kłecczan podwyższył Adam Kowalski. Gospodarze odpowiedzieli golem z rzutu karnego i to na tyle. Mecz zakończył się rezultatem 1:2.

Klasa B 2019/2020, wielkopolska V

Mieszko II Gniezno 0-2 Lotnik-1997 Poznań

Kryzys formy dopadł rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka. W niedzielne południe podopieczni Przemysława Otuszewskiego doznali drugiej porażki w odstępie zaledwie czterech dni, a pierwszej w rozgrywkach ligowych, ulegając na swoim terenie Lotnikowi Poznań 0:2.

Po wysokiej środowej porażce w rozgrywkach Pucharu Polski, tym razem biało-niebiescy niespodziewanie oddali komplet punktów rywalowi w klasie B i trzeba dodać, że była to porażka zasłużona. W pierwszej części goście posiadali inicjatywę i wyszli na prowadzenie w 39 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej przed bramką Wiktora Jóźwiaka zachował się Sławomir Urbaniak, który uderzeniem głową trafił do siatki. Mieszkowcy mieli w tej odsłonie jedną stuprocentową sytuację, ale Kacper Zimmer przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Lotnika.

W drugiej połowie goście szybko podwyższyli prowadzenie na 2:0. Tym razem pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się były gracz naszego klubu Sebastian Walkowiak i piłka wylądowała w okienku bramki Jakuba Stachowiaka. W kolejnych fragmentach gospodarze przejęli inicjatywę, ale niewiele z niej wynikało. W dodatku dobrze spisywał się bramkarz Lotnika Ariel Maćkowiak, który jednak nie dokończył tego spotkania. W 74 minucie golkiper z Poznania, za kopnięcie rywala bez piłki, obejrzał czerwony kartonik. Gospodarze nie wykorzystali niestety gry w przewadze i ostatecznie ulegli piątej ekipie B-klasowej tabeli 0:2.

To pierwsza przegrana zespołu Przemysława Otuszewskiego w tym sezonie B-klasowym. Jeśli swój pojedynek wygra ekipa KS Fałkowo zepchnie mieszkowców z fotela lidera. Po VI kolejkach Mieszko ma na swoim koncie 15 punktów. Kolejnym rywalem gnieźnian będzie w sobotę w Kicinie tamtejszy LKS.

Bramki: Sławomir Urbaniak (39), Sebastian Walkowiak (50) – dla Lotnika

Sędziował: Przemysław Jaworski (Swarzędz)

Widzów: 50

„Mieszko” II: Wiktor Jóźwiak (46 Jakub Stachowiak), Olivier Strosin, Jakub Olejniczak (63 Wojciech Wachowski), Miłosz Olejniczak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski (63 Dawid Tymosz), Hubert Walerjańczyk (63 Krystian Grzeszczak), Kacper Zimmer, Dominik Wiśniewski (46 Mateusz Rożek), Jakub Goździński, Bartosz Goździński

(MKS Mieszko Gniezno)

KS Łopuchowo 6-1 Lider Szczytniki Czerniejewskie

Tęgie lanie zgarnął dziś Lider. Honorowe trafienie dla drużyny ze Szczytnik Czerniejewskich wywalczył Dominik Jabkiewicz.

KS Uchorowo 1-6 KS Fałkowo

Po porażce Mieszka z Lotnikiem, przed meczem wiedzieliśmy, że jeśli wygramy, to wskoczymy na fotel lidera. Trener podkreślał, że ten mecz nie różni się od żadnego innego, bo założenie jest takie samo, jak zawsze, czyli wygrać. Nasi chłopcy znów pokazali że drużyna to siła

BRAMKI:
Hubert Rogowski (3)
Maurycy Szumiński (2)
Piotr Wala (1)

(KS Fałkowo)

GKS Gułtowy 0-1 Wełnianka Kiszkowo

Drugie zwycięstwo Wełnianki w tym sezonie stało się faktem! Jedyną bramkę w tym spotkaniu, w ostatniej akcji meczu zdobył Maciej Występski, który po fenomenalnym podaniu Daniela Wojnowskiego za plecy obrońców gospodarzy, mocnym strzałem z powietrza pokonał bramkarza! (Wełnianka Kiszkowo)

29 września 2019 | 17:53