„Rezerwy” Mieszka żegnają się z pucharami

Na 1/8 finału zakończyli udział w rozgrywkach Pucharu Polski w strefie poznańskiej zawodnicy rezerw gnieźnieńskiego Mieszka. Biało-niebiescy otrzymali dzisiaj srogą lekcję przegrywając na własnym boisku z Akademią Reissa Baranowo 0:5.

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny miały swoje okazję, z których żadnej nie udało się wykorzystać. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony młodzi gracze Akademii Reissa wykorzystali dwa proste błędy defensorów Mieszka i na przerwę obie drużyny schodził z wynikiem 2:0 dla gości.

W drugiej połowie inicjatywa należała już do szóstej drużyny V ligi. Z minuty na minutę przyjezdni coraz bardziej panowali nad wydarzeniami na boisku, a efektem tego były trzy trafienia, które znalazły drogę do bramki w której stał Jakub Woźniak.

Ostatecznie Akademia Reissa wygrała różnicą pięciu goli i awansowała do ćwierćfinału pucharowych rozgrywek w którym zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Warta Śrem – Kłos Zaniemyśl. Natomiast podopiecznym Przemysława Otuszewskiego pozostaje przede wszystkim wyciągnąć wnioski z tego spotkania, a poza tym skupić się na rywalizacji ligowej w Klasie B. Najbliższy mecz już w niedzielę, z Lotnikiem Poznań.

„Mieszko” II: Jakub Woźniak, Nikodem Mirek (Olivier Strosin), Jakub Olejniczak (Wojciech Wachowski), Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski (Dawid Tymosz), Maciej Tatarski (Mikołaj Plucinski), Hubert Walerjańczyk (Jan Karski), Mateusz Rożek (Krystian Grzeszczak), Kacper Zimmer, Dominik Wiśniewski, Bartosz Goździński

Tekst: Mieszko Gniezno

25 września 2019 | 19:21