#PiłkarskiRaport: Mieszko II zlał rywala. Klęska Wełnianki

Niedziela powoli dobiega końca, a zatem czas zaprezentować nasz #PiłkarskiRaport…

V liga 2019/2020, wielkopolska I

Pogoń Łobżenica 2-2 Zjednoczeni Trzemeszno

Trochę poprawili się trzemesznianie. Po ostatnich niepowodzeniach, udało im się ugrać remis na wyjeździe.

Klasa A 2019/2020, wielkopolska IX

Piast Łubowo 2-1 Luboński KS

Triumf zanotował też Piast Łubowo. Tym razem 2:1.

Klasa B 2019/2020, wielkopolska V

Mieszko II Gniezno 8-1 Fara Pelikan Żydowo

Nadal bez porażki w rozgrywkach Klasy B pozostają rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka. W niedzielne południe podopieczni Przemysława Otuszewskiego rozgromili przy Strumykowej Farę Pelikan Żydowo 8:1.

Początek spotkania nie był porywający, aż do momentu kiedy z boiska wyleciał Jakub Goździński i gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. Ta sytuacja z 32 minuty podziałała na biało-niebieskich mobilizująco, bo grając w „10” gnieźnianie dopiero zaczęli tworzyć sobie sytuacje bramkowe, które zamieniali na bramki. W pierwszej części piłka lądowała w siatce Żydowian trzykrotnie. Dwukrotnie Alana Piechowiaka pokonał Kacper Zimmer a raz Łukasz Bogajewski.

W drugiej części Mieszko miał z minuty na minutę coraz większą przewagę, a goście byli kompletnie bezradni. W tej odsłonie gospodarze dołożyli jeszcze pięć kolejnych trafień, z czego czterech autorem był Zimmer. W międzyczasie Fara Pelikan zdołała zdobyć honorowego gola, a jego autorem był wypożyczony z klubu ze Strumykowej Kamil Gierałka. Ostatecznie pojedynek zakończył się pogromem gości z Żydowa 8:1 i była to piąta wygrana biało-niebieskich w tym sezonie.

Po rozegraniu pięciu serii rezerwy Mieszka mają komplet 15 punktów i o dwa punkty wyprzedzają KS Fałkowo oraz o trzy Lidera Szczytniki Czerniejewskie. W następnej serii spotkań rywalem Mieszka będzie Lotnik Poznań.

Bramki: Kacper Zimmer 6x (36,45,63,75,79,89), Łukasz Bogajewski (34), Nikodem Mirek (84) – dla Mieszka II, Kamil Gierałka (61) – dla Fary Pelikan

Sędziował: Damian Knopik (Kalisz)

Widzów: 60

„Mieszko” II: Wiktor Jóźwiak (60 Jakub Stachowiak), Maciej Tatarski (65 Nikodem Mirek), Wojciech Wachowski, Szymon Klimacki, Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann (70 Dominik Wiśniewski), Filip Fiborek (65 Mateusz Rożek), Hubert Walerjańczyk (74 Bartosz Goździński), Łukasz Bogajewski, Kacper Zimmer, Jakub Goździński

(MKS Mieszko Gniezno)

Wełnianka Kiszkowo 2-7 Wełna Rogoźno

Wełnianka zgarnęła srogie lanie przed własną publicznością. Apetyty były spore, a tymczasem przydarzył się kubeł zimnej wody.

GKS Gułtowy 0-4 KS Fałkowo

Dziś mierzyliśmy się z drużyną, która przed tą kolejką zajmowała ostatnie miejsce w tabeli, ale jak wiadomo w sporcie nie można nikogo lekceważyć, dlatego dziś cała drużyna po raz kolejny dała z siebie maxa! – relacjonują przedstawiciele klubu z Fałkowa.