Biegański załatwił Gwardię (relacja)

Serię wyjazdowych porażek przerwali w sobotnie popołudnie piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali w 9. kolejce grupy 2. III ligi w Koszalinie Gwardię 2:0. Mieszkowcy umocnili się tym samym w ścisłej czołówce tabeli.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania przebiegała pod dyktando gości. Gnieźnianie prowadzili grę, ale ambitnie grająca Gwardia nie dopuszczała do zbyt wielu okazji pod swoją bramką. Goście w sumie dwukrotnie stanęli przed szansą pokonania Adriana Hartleba. Najpierw w 35 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przewrotką strzelał Michał Steinke, a stojący w świetle bramki Łukasz Zagdański zmienił tor lotu piłki uderzając głową na tyle, że ta poszybowała nad spojeniem słupka z poprzeczką. Pięć minut potem kapitalną sytuację znowu miał Zagdański. Po rajdzie prawy skrzydłem i podaniu Krzysztofa Biegańskiego, napastnik Mieszka znalazł się praktycznie przed pustą bramką, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugie 45 minut rozpoczęło się bardzo dobrze dla Mieszka. Już dwie minuty po wznowieniu gry, Łukasz Zagdański wypuścił Krzysztofa Biegańskiego (na zdjęciu) na sam na sam z bramkarzem i ten sprytnym uderzeniem przy słupku wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Kilka minut potem swoją bardzo dobrą okazję miał Mateusz Roszak, który będąc sam przed Hartlebem nie zdołał go pokonać. Potem gra z obu stron była wyrównana. Gospodarze niby próbowali odrabiać straty ale dobrze zorganizowana defensywa Mieszka nie dopuściła do konkretnych sytuacji. W 66 minucie Łukasz Zagdański wyprowadził w pole defensywę gospodarzy i podał do nadbiegającego Krzysztofa Biegańskiego, który podwyższył prowadzenie biało-niebieskich na 2:0. W kolejnych minutach Mieszkowcy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Wprawdzie sytuację podbramkowe można było odnotować po obu stronach, ale lepsze do podwyższenia prowadzenia mieli goście z Gniezna. Żadna jednak nie zakończyła się celnym trafieniem i mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Mieszka. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że ostatni minuty gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Bartosz Maciąg.

Po tym zwycięstwie Mieszko ma na swoim koncie 21 punktów i plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli, ze stratą do liderującego KKS-u Kalisz czterech „oczek”. W kolejnej serii spotkań biało-niebieskich czeka druga z rzędu potyczka wyjazdowa, tym razem do Gdynii na mecz z Bałtykiem. To spotkanie w sobotę o godzinie 19.00.

Bramki: Krzysztof Biegański 2x (47, 66) – dla Mieszka

Sędziował: Sebastian Pakuszewski (Gdańsk)

Widzów: 180

„Mieszko”: Sławomir Janicki, Sebastian Golak, Michał Steinke, Adrian Kaliszan, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański (77 Damian Sędziak), Hubert Kantorowski, Tomasz Bzdęga, Mateusz Roszak (87 Łukasz Bogajewski), Radosław Mikołajczak (70 Damian Pawlak), Łukasz Zagdański (83 Kacper Zimmer)

Żółte kartki: Hubert Kantorowski (Mieszko)

22 września 2019 | 08:38