#PiłkarskiRaport: Srogie lanie dla Vitcovii, triumf Czarnych

Sobota była całkiem niezłym dniem dla drużyn z Powiatu Gnieźnieńskiego. Nie wszyscy jednak mogli cieszyć się ze zwycięstw. Sprawdźcie, jak wypadły nasze ekipy!

V liga 2019/2020, wielkopolska I
 Czarni Czerniejewo 1-0 1922 Lechia Kostrzyn

Czarni z kolejnym triumfem. Tym razem pokonali przed domową publicznością ekipę z Kostrzyna. Mecz zakończył się rezultatem 1:0, a bramkę w 65. minucie zdobył Mateusz Goździaszek.

Czarni rozpoczęli w składzie: Tomasz Roszyk, Hubert Hypki, Kuba Cierpiszewski, Adrian Franczak, Piotr Cyrulewski, Arkadiusz Juchacz, Karol Jańczak, Krzysztof Pawłowski, Mateusz Goździaszek, Maciej Matuszak, Maciej Lisiecki

V liga 2019/2020, wielkopolska III
Orzeł Mroczeń 6-1 Vitcovia Witkowo

Srogie lanie dla Vitcovii od Orła. „Źle wyjazd do Mroczenia będą wspominać seniorzy GKS Vitcovii Witkowo. Niestety nasza drużyna doznała dotkliwej porażki, przegrywając z tamtejszym Orłem 6:1, choć zwłaszcza pierwsza połowa (3:1) nie wskazywała takiego obrotu sprawy. Jedynego gola dla Vitcovii strzelił Oskar Pietrzak. Dla 20-latka to już 5 trafienie w 7 meczach” (GKS Vitcovia Witkowo).

Klasa okręgowa 2019/2020, wielkopolska II
Strażak Licheń Stary 1-0 Pelikan Niechanowo

Pelikan przegrał na wyjeździe, a jedyną bramkę stracił po dziecinnej stracie Urbaniaka i błędzie Szafrana. – Mimo przewagi w drugiej odsłonie i kilku dogodnych sytuacji nie zdołaliśmy wyrównać – relacjonują przedstawiciele klubu.

Lechita Kłecko 3-1 Warta Pyzdry

Początek meczu zapowiadał wyrównany pojedynek, ale to kłecczanie byli groźniejsi pod bramką przeciwnika. Swoje szansę mieli Paweł Kadłubowicz, Kacper Serwatka oraz Sławomir Kasprzak, jednak dobrze spisywał się bramkarz Warty. Goście odpowiedzieli pierwszym celnym strzałem w 33. minucie i to uderzenie dało im od razu prowadzenie. Po zmianie stron na boisku panował już tylko Lechita. W 50. minucie Bartosz Wiśniewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Michał Kaczor mocnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. 5 minut później prowadziliśmy już 2:1, znów dośrodkował Bartosz, a tym razem bramkę uderzeniem głową zdobył Paweł Kadłubowicz. W dalszej części meczu lechici dążyli do podwyższenia prowadzenia, ale strzały Kacpra Serwatki i Bartosza Wiśniewskiego były bronione przez golkipera Warty. W doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się wprowadzony w drugiej części gry Joachim Andrzejczak i pewnym strzałem zdobył swojego premierowego gola w naszych barwach.

Skład Lechity: Daniel Wojciechowski – Krzysztof Kubalewski, Mateusz Kriger, Adrian Guzik, Damian Wiśniewski, Michał Kaczor, Paweł Kadłubowicz (76′ Kamil Janas), Jakub Wisniewski (72′ Joachim Andrzejczak), Sławomir Kasprzak (81′ Rafał Walczak), Bartosz Wiśniewski (90′ Adam Kowalski), Kacper Serwatka (87′ Michał Kędziora) Pozostali: Karol Zdanowski, Krystian Olszewski (Lechita Kłecko)

Klasa A 2019/2020, wielkopolska IX
WKS Owieczki 0-2 Wielkopolska Komorniki

WKS poniósł klęskę na własnym obiekcie. – Spadkowicz z okręgówki nie taki straszny, ale punkty ostatecznie pojechały do Komornik – podsumowali ten mecz przedstawiciele WKS-u. Pierwsza bramka padła w 71. minucie, a druga – w 79. (samobójcza).

Klasa B 2019/2020, wielkopolska V
Lider Szczytniki Czerniejewskie 2-0 KS Uchorowo

Lider znów zwyciężył, a bramki zdobywali Dominik Jabkiewicz i Krystian Staszak. Wielkie brawa należą się bramkarzowi Dominikowi Roszykowi za obroniony rzut karny przy stanie 0:0.

21 września 2019 | 20:51