NEWS PIŁKA NOŻNA

Piast kończy przygodę z Pucharem Polski. Pelikan i Lechita wygrywają w okręgówce

Dużą dramaturgię miał czwartkowy mecz Piasta Łubowo w Pobiedziskach. Po regulaminowym czasie gry było 3:3, a w rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze i to oni dalej walczą o Puchar Polski. W okręgówce wygrały natomiast drużyny Pelikana i Lechity.

Puchar Polski 2019/2020, Wielkopolski ZPN – Poznań

Huragan II Pobiedziska 3-3 k. 4-3 Piast Łubowo

Podopieczni trenera Marcina Sporakowskiego od początku starali się wysoko naciskać na przeciwników, ale gospodarze bardzo dobrze operowali piłką i wychodzili spod opresji. W pierwszych 20/30 minutach oba zespoły miały po kilka sytuacji, jednak albo piłka trafiła w obramowanie bramki, albo lepszy od strzelającego okazywał się bramkarz.
Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1, a obie bramki dla Łubowa zdobył krótko po swoim wejściu na boisko Patryk Giżycki.

W drugiej połowie wynik meczu starali się wyrównać gospodarze, jednak kapitalnie w bramce interweniował Artur Sosna.
Konsekwentne ataki zawodników Huraganu w końcu przyniosły efekt bramkowy i na tablicy widniał wynik 2:2.
Na 3:2 dla Formaton Piasta Łubowo bramkę zdobył Krystian Grzesiak. Po jego strzale piłka najpierw trafiła słupek i wróciła do niego, ale dobitka znalazła drogę do bramki.

Stan meczu wyrównali gospodarze po pięknym strzale z dystansu ich pomocnika.
W przypadku remisu w początkowych fazach rozgrywek Pucharu Polski nie ma dogrywek, dlatego zaraz po regulaminowym czasie gry odbyła się seria rzutów karnych. Do jedenastek zostali wyznaczeni: Karol Karasiewicz, Maciej Adamski, Mikołaj Kidawa, Paweł Kulczak i Damian Grzesiak. Strzał Pawła Kulczaka obronił golkiper Pobiedzisk, natomiast Damian Grzesiak trafił w słupek. Stojący w bramce Łubowa Artur Sosna obronił jeden rzut karny, a przy kilku uderzeniach piłka ocierając o jego ręce znalazła się w siatce.

Skład:
Artur Sosna – Michał Kanclerz, Arkadiusz Wiśniewski, Paweł Kulczak, Adrian Wachoń – Karol Karasiewicz, Karol Szwajcowski – Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Filip Adamski – Mariusz Jabkiewicz

Ponadto:
Jacek Nowak, Patryk Kanclerz, Krystian Grzesiak, Patryk Giżycki, Kamil Berka, Maciej Adamski

(Formaton Piast Łubowo)

Klasa okręgowa 2019/2020, wielkopolska II

Czarni Ostrowite (k. Konina) 1-2 Pelikan Niechanowo

W okręgówce zwycięstwo zanotowali piłkarze Pelikana Niechanowo. Już w 2. minucie bramkę dla ekipy z Niechanowa zdobył Burgiel. Tuż przed przerwą prowadzenie Pelikana na 2:0 podwyższył natomiast Jackowiak. W drugiej połowie co prawda niechanowianie stracili jednego gola, ale i tak mogli cieszyć się z triumfu. Mogło być nawet 1:3, ale w końcówce Wiśniewskiemu w zdobyciu bramki przeszkodził słupek.

Polanin Strzałkowo 1-2 Lechita Kłecko

Lechita do 69. minuty przegrywał 0:1. Lechici zaatakowali groźnie już w 3. minucie, kiedy to Bartosz Wiśniewski uciekł środkiem boiska i został powalony na murawę przez ostatniego obrońcę gospodarzy. Sędzia ukarał defensora żółtą kartką, a rzut wolny wykonał sam poszkodowany. Strzał Bartka poszybował jednak nad poprzeczką. Chwilę później następny zawodnik Polanina otrzymał żółty kartonik ponownie za faul na Bartku. Kolejny raz żółto-niebiescy zaatakowali po upływie kwadransa. Dwukrotnie bramkarza rywali próbował pokonać Michał Kędziora, ale obie próby zatrzymał golkiper ze Strzałkowa. W dalszej części pierwszej połowy gospodarze zagrażali bramce Lechity głównie po stałych fragmentach gry, ale ich próby były niecelne i na przerwę schodziliśmy przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron śmielej zaatakowali gospodarze. W 57. minucie dopięli swego i po dobrym dośrodkowaniu z rzutu różnego, piłkę strzałem głową w siatce umieścił Adam Jaszczak. Na odpowiedź kłecczan czekaliśmy 12 minut. Jakub Wiśniewski zagrał do swojego brata Bartosza, a ten na pełnej szybkości wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem przy słupku doprowadził do remisu. Lechita po wyrównującej bramce uwierzył, że mecz jest do wygrania i poszedł za ciosem w 81. minucie. Piłkę w pole karne dośrodkował Damian Wiśniewski, a tam sprytem wykazał się Sławomir Kasprzak, który trącił głową futbolówkę i tym zupełnie zmylił bramkarza przeciwników. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i z trudnego terenu wywozimy premierowe cenne trzy punkty.

bramki: 57’ – 69’ B. Wiśniewski, 81’ S. Kasprzak

Skład Lechity: D. Wojciechowski – K. Kubalewski, M. Kriger, A. Guzik, D. Wiśniewski, M. Kaczor, J. Wiśniewski (87’ K. Janas), B. Wiśniewski (75’ R. Walczak), K. Bodzieszyk (46’ S. Kasprzak), H. Andrzejewski (58’ A. Kowalski), M. Kędziora (46’ H. Nowak)