Udany debiut „rezerw” Mieszka w Pucharze Polski

Rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka awansowały do I rundy Pucharu Polski w strefie poznańskiej. W niedzielne popołudnie podopieczni Przemysława Otuszewskiego pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią beniaminka klasy okręgowej Lechitę Kłecko 2:0.

Na początku spotkania groźniej atakowali gospodarze, którzy kilka razy stanęli przed szansą pokonania golkiper Lechity. Niestety, żadna z tych prób nie przyniosła efektu bramkowego. Po upływie 20 minut do głosu zaczęli dochodzić kłecczanie, ale w sumie niewiele z tego wynikało. Na przerwę oba zespoły schodziły z bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej odsłony gra była wyrównana. Oba zespoły miały spore kłopoty ze stworzeniem klarownych sytuacji pod bramką rywala. W 62 minucie spod linii autowej rzut wolny wykonywał Maksymilian Sikorski, a zacentrowana w pole karne Lechity futbolówka zmyliła wszystkich łącznie z bramkarzem i bezpośrednio wpadła do siatki. Kwadrans później losy spotkania rozstrzygnął Hubert Kantorowski, który podłączył się pod akcję ofensywną biało-niebieskich i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gości. W końcówce mieszkowcy mogli, a nawet powinni zdobyć jeszcze kolejne bramki, jednak w decydujących momentach zawodziła skuteczność i mecz zakończył się wygraną naszych rezerwistów 2:0.

Tym sposobem Mieszko awansował do I rundy pucharowych rozgrywek, gdzie zmierzy się na swoim boisku ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Spotkanie to odbędzie się w środę 28 sierpnia.

Bramki: Maksymilian Sikorski (62), Hubert Kantorowski (77) – dla Mieszka

Sędziowali: Marek Małek, Jan Tomkowiak, Magdalena Giza

Widzów: ok. 180

„Mieszko” II: Jakub Woźniak, Hubert Kantorowski, Wojciech Wachowski, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann, Hubert Walerjańczyk, Kacper Zimmer (87 Krystian Grzeszczak), Łukasz Bogajewski, Dominik Wiśniewski (55 Mikołaj Pluciński), Bartosz Goździński (90 Dawid Tymosz)

tekst: Mieszko Gniezno

fot: SportoweGniezno.pl

11 sierpnia 2019 | 19:28