Mamy mistrza i wicemistrza świata w speedrowerze!

W niedzielę na torze w Żołędowie odbyły się Mistrzostwa Świata Par w speedrowerze. Miło nam poinformować, że Mikołaj Menz z Orła Gniezno wraz z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal w kategorii juniorskiej, a Marcin Puk wywalczył złoto w kat. weteran.

Menz był co prawda tylko rezerwowym, ale otrzymał szansę zaprezentowania swoich umiejętności. W jednym z wyścigów pokonał przeciwnika z Walii, inkasując przy tym dwa „oczka”. Polska zdobyła w sumie 33 punkty. 12 „oczek” dołożył Marcel Krzykowski, a 19 – Radosław Morawiak. Pierwsze miejsce zajęli Brytyjczycy (34 punkty), a trzecie – Walijczycy (32 pkt.). Czwarta była Australia.

Jeszcze lepsze wieści dotarły do nas po turnieju weteranów. W nim Polacy stanęli na najwyższym stopniu podium, a liderem naszej reprezentacji był reprezentant Orła Gniezno Marcin Puk, autor 14 punktów. Dziesięć „oczek” zainkasował Arkadiusz Szysz, a dwa – Aleksander Zieliński. Srebrne krążki zgarnęli Brytyjczycy, a brązowe – speedrowerzyści z Walii.

28 lipca 2019 | 21:07