NEWS

Wraca temat ścieżki rowerowej do Wrześni

Od dłuższego czasu przewija się pomysł stworzenia ścieżki rowerowej łączącej Gniezno i Wrześnię. Przedstawiciele obu miast są zgodni, że to słuszna idea. Niestety, na razie nie ma żadnych konkretów dotyczących realizacji takiej inwestycji. Są jednak starania!

Postanowiliśmy (…) zewrzeć szyki i wspólnie z gnieźnieńskim radnym Tomaszem Dzionkiem rozpoczęliśmy międzymiastowe starania o budowę drogi rowerowej wzdłuż krajowej piętnastki. Chcemy przekonać do tego pomysłu urzędników z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz włączyć w te działania wszystkie lokalne samorządy, przez które biegnie krajowa piętnastka z Wrześni do Gniezna. Nie będzie to łatwe zadania, ale nie ma na co czekać – trzeba działać! – powiedział Damian Staniszewski, prezes “Projekt Września” w rozmowie z NowaWrzesnia.pl.

Pozostaje zatem trzymać kciuki, by wysiłki wszystkich zaangażowanych przyniosły efekt. Taka ścieżka byłaby z pewnością sporym udogodnieniem dla wszystkich tych, którzy lubią pokonywać dystans z Wrześni do Gniezna (bądź krótszy na tej trasie) za pomocą roweru lub póki co tego nie robią ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *