Damian Sitarz najlepszym biegaczem, I LO w turnieju piłkarskim

Kilkudziesięciu uczestników wzięło udział w corocznym, tradycyjnym biegu, organizowanym na terenie byłej jednostki wojskowej z okazji święta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Po raz jedenasty pomiędzy zabytkowymi obiektami powojskowymi przebiegli uczestnicy biegu upamiętniającego patrona gnieźnieńskiej PWSZ – Hipolita Cegielskiego. Na starcie biegu, organizowanego na dystansie 1 i 5 kilometrów stanęło kilkudziesięciu uczestników. Zawodnikom w porannych, sobotnich zmaganiach sprzyjała aura, choć słońce niektórym na pewno dawało się we znaki. Do biegu wszyscy wystartowali po sygnale danym przez rektora tej uczelni dr. hab. Janusza Wiśniewskiego, prof. PWSZ.

W kategorii open na trasie 5 kilometrów pierwszy na mecie był Damian Sitarz z Mogilna z czasem 16:22, drugi był Marcin Orlikowski ze Szczytnik Duchownych z wynikiem 17:50 (brutto 17:53), a trzeci Piotr Grochowiak z Barcina z rezultatem 17:50 (brutto 17:54). Wśród kobiet najszybsza była Joanna Stawowa z Żydowa z czasem 19:31, druga Joanna Bychowiec z Gniezna z wynikiem 22:13, a trzecia i czwarta na mecie była Bożena Fromm (22:33) i Monika Fromm (22:34) – obie z Mieleszyna. Wszyscy uczestnicy po dotarciu na metę mogli liczyć na pamiątkowy medal.

W Turnieju piłki nożnej o Puchar Rektora PWSZ wzięło udział sześć drużyn pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja ILO w Gnieźnie, drugie miejsce uczniowie z III LO  w Gnieźnie, trzecie miejsce ZSP nr 2 natomiast czwarte miejsce zdobyła Szkoła Techniczna w Gnieźnie. Królem strzelców został Karol Ziemba z ZSP nr 2 w Gnieźnie natomiast tytuł najlepszego bramkarza zdobył Marek Stachowiak z I LO.

12 czerwca 2019 | 21:57