BADMINTON TOP NEWS

Gniezno gospodarzem kolejnej dużej imprezy!

Gniezno otrzymało organizację kolejnej dużej imprezy, która odbędzie się w nowej hali im. Mieczysława Łopatki. O medale powalczą tym razem najlepsi młodzi badmintoniści w Europie!

Już pod koniec sierpnia Pierwsza Stolica Polski powita najlepszych młodych badmintonistów z Europy, którzy powalczą o najwyższe laury. Będzie to jedna z najważniejszych imprez organizowanych w tym roku przez Polski Związek Badmintona. Sponsorem Strategicznym European U17 Championship jest firma Enea S.A.

Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie nie po raz pierwszy gościć będzie zawodników badmintona. Wcześniej, na początku roku, odbyły się tu 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity. Teraz przyszedł czas na imprezę rangi europejskiej. European U17 Championship odbędzie się od 30 sierpnia do 7 września. Młodzi zawodnicy powalczą o medale w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnie. Będzie to niewątpliwie okazja do przyjrzenia się bliżej przyszłym gwiazdom europejskiego, a może światowego badmintona.

Jak poinformowali na wspólnej konferencji prasowej Prezydent Tomasz Budasz, oraz Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski, do Pierwszej Stolicy przyjedzie około 350 zawodników ze wszystkich krajów Europy. W terminie 30 sierpnia-3 września rozegrane zostaną Mistrzostwa Zespołowe (European U17 Team Championships), a między 3 września a 7 września Mistrzostwa Indywidualne (European U17 Championships). – Gniezno na pewno się sprawdziło w MP Elity, choć teraz szczebel idzie kilka pięter do góry. Wierzę, że i ta impreza będzie na najwyższym poziomie. Macie piękną halę i idealną dla badmintona. To w ogóle jedna z lepszych – kompaktowych hal, którą widziałem. Wizytowali tą halę też przedstawiciele europejscy i byli bardzo zadowoleni – mówił Marek Krajewski. – To będzie najwyższej rangi impreza, jaka odbędzie się w tej hali. Chcę aby ta hala żyła i żeby pokazać, że warto organizować u nas zawody. Liczę, że otrzymamy następne imprezy, także w innych dyscyplinach. A badmintoniści mają tutaj w ogóle idealne warunki. Rozmawialiśmy z nimi i są zachwyceni. Nie ma zawirowań powietrza przy samym suficie, bo nawiewy są odpowiednio zaprojektowane, maty były dobrze położone, więc to wszystko składa się, że związek przychylnie na nas patrzy – dodaje prezydent Tomasz Budasz.

 

 Wolontariusze poszukiwani!

Zawody te to także szansa dla wszystkich młodych ludzi, by zdobyć doświadczenie podczas organizacji dużej, sportowej imprezy. Dołącz do grona wolontariuszy, wspieraj swoją drużynę w walce o zaszczytne trofeum i bądź z nami w Gnieźnie! Możliwa jest praca na stanowiskach akredytacji, transportu i logistyki, opieki nad gośćmi, kontaktów z mediami, obsłudze kortów oraz drużyn, w biurze zawodów oraz w hotelach i na lotnisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *