Zwycięstwo szczypiornistek SP7 w finale województwa wielkopolskiego

W poniedziałek Szkoła Podstawowa numer 7 w Gnieźnie zorganizowała finał województwa wielkopolskiego w piłce ręcznej dziewcząt XX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody zakończyły się pomyślnie dla reprezentantek naszej siódemki.

W zawodach tych uczestniczyły cztery najlepsze zespoły szkolne z Wielkopolski: SP Budzyń, ZS Przykona, SP 3 Kępno i nasza drużyna SP 7 Gniezno. Nasze dziewczyny, na co dzień zawodniczki MKS PR Gniezno, w meczu półfinałowym pokonały zespół z Przykony 11:9, a w finale po bardzo emocjonującej końcówce meczu, zwyciężyły zespół z Kępna 15:14.

Tym samym nasze dziewczyny wywalczyły złote medale i tytuł Mistrzyń Wielkopolski. Paulina Kabacińska została Najlepszą Zawodniczką Finałów. Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Anastazja Kowalewska. Wielkie gratulacje!

SP 7 Gniezno: Rożek Daria, Kałasz Zuzanna, Kowalewska Anastazja, Brząkała Maja, Nowicka Martyna, Kuszak Martyna, Jabłońska Natasza, Sypniewska Aleksandra, Glinkowska Klaudia, Kabacińska Paulina, Wojciechowska Iga (klasa 3a), Chmielecka Zuzanna (8a) i Borowska Sandra (7a).
Opiekunami reprezentacji byli: Solarek Roman i Szymański Rafał.