Mirek Jabłoński w półfinale Indywidualnych MIstrzostw Polski

Mirosław Jabłoński awansował do półfinału IMP na żużlu. Gnieźnianin w Bydgoszczy zajął dziś 7. miejsce zdobywając 9 punktów.

Zwykło się mówić, że w takich zawodach nie liczy się styl, a końcowy wynik, który nasz zawodnik może zapisać na plus. Reprezentant Startu dobrze rozpoczął ćwierćfinałowy turniej mając po trzech seriach 7 oczek, później jednak „położył” swój bieg przyjeżdżając za plecami Protasiewicza, Buczkowskiego i Smektały. W ostatnim swoim występie Jabłoński postawił kropkę nad „i” zdobywając 2 punkty i awans do kolejnej rundy.

Zawody w Bydgoszczy wygrał Adrian Miedziński (14pkt), przed Krzysztofem Buczkowskiem (13pkt) i Pawłem Przedpełskim (13pkt). Awans zdobyli także Piotr Protasiewicz, Bartosz Smektała, Kamil Brzozowski i Tomasz Orwat.