Jutrzenka bezlitosna dla MKS-u PR URBIS (relacja)

Są takie dni, kiedy nie wychodzi praktycznie nic. Właśnie taki dzień przytrafił się w sobotę szczypiornistkom MKS-u PR URBIS Gniezno. Nasze piłkarki ręczne słabo spisały się w ostatnim meczu sezonu przed domową publicznością, przegrywając z Jutrzenką Płock 23:30.

Pierwszą bramkę w sobotnim spotkaniu zainkasowała Karolina Chojnacka. W 3. minucie wyrównała Paulina Dąbrowska. Kolejne dwa trafienia padły łupem Joanny Sawickiej. W 6. minucie pierwszy rzut karny na bramkę zamieniła Agnieszka Jałoszewska. Kilka chwil później wyrównała Agnieszka Jałoszewska. W 8. minucie bramkę numer 130 w tym sezonie rzuciła Jagoda Linkowska. Początek rywalizacji miał wyrównany charakter, czego można było się spodziewać. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 4:4.

W 16. minucie Jutrzenka Płock wysforowała się na czterobramkowe prowadzenie. Gospodynie miały problem z inkasowaniem trafień, dlatego też trenerzy Robert Popek i Roman Solarek poprosili o czas. W 17. minucie niemoc gnieźnianek przerwała Joanna Sawicka. W 21. minucie rzutu karnego na trafienie nie zamieniła Maja Bielińska. Na przeszkodzie stanęła dobrze dysponowana tego dnia Aneta Chodań. W 22. minucie przyjezdne prowadziły 10:6. MKS PR URBIS miał spore problemy ze skutecznym kończeniem ataków.

W 24. minucie na tablicy wyników było już 6:12. Gra zupełnie nie układała się po myśli podopiecznych Roberta Popka i Romana Solarka. Do przerwy nie było kolorowo. Płocczanki prowadziły 17:9. Po powrocie na parkiet gnieźnianki szukały szans na zmniejszanie strat, lecz niewiele z tego wynikało. O ile co jakiś czas miejscowe znajdowały receptę na Anetę Chodań, o tyle nie potrafiły skutecznie bronić. W 40. minucie Jutrzenka prowadziła już 23:14. Zwycięstwo gnieźnianek wydawało się już praktycznie niemożliwe.

Sport bywa jednak nieprzewidywalny. Zgromadzeni kibice do końca prowadzili doping, wierząc, że miejscowe wrzucą wyższy bieg i znacznie poprawią swoją grę. W 44. minucie kontrę skutecznym rzutem wykończyła Natalia Niedzielska. Na 13 minut przed końcem gnieźnianki przegrywały 17:23, a na boisku zaczęło robić się nerwowo. MKS PR URBIS starał się przyspieszać i w ten sposób szukać szans na zmniejszanie strat. Niestety, ostatecznie gospodynie musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Mecz zakończył się rezultatem 23:30 na korzyść Jutrzenki Płock.

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Wilkosz – Bielińska, Nowicka (2), Niedzielska (1), Siwka, Sawicka (5), Chojnacka (3), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Rybicka (1), Szczygielska, Walkowska (1), Linkowska (6), Łęgowska (4).

MMKS Jutrzenka Płock: Chodań – Bezjak (1), Jałoszewska (5), Mękarska, Dąbrowska (7), Muras, Warda (7), Stasiak (2), Ostrowska, Wojciechowska (3), Łabińska, Maruszewska (1), Szczechowicz (4).

27 kwietnia 2019 | 21:34