SPORTY WALKI TOP NEWS

Świetne występy Wiktorii Łuczyńskiej i Oli Politowicz w Warszawie

Środowiskowej Hali Sportowej „Saska” na Saskiej Kępie w Warszawie został rozegrany VI Puchar „Warsa i Sawy” – Turniej Dzieci i Juniorów w Karate Tradycyjnym. Podczas zawodów rozegrano również II Turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2019. Do stolicy pojechały dwie zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno.

W VI Pucharze „Warsa i Sawy” wystartowała Wiktoria Łuczyńska (na zdj.na najwyższym stopniu podium) natomiast w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego startuje Aleksandra Politowicz. Warszawa okazała się bardzo gościnna i obie nasze reprezentantki wróciły do Gniezna ze świetnym wynikiem. Wiktoria, która wystartowała w konkurencji kata i kumite dwukrotnie stanęła na podium. W konkurencji kata juniorek pokonała wszystkie swoje rywalki i stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal!

W kumite Wiktoria po zaciętych walkach wywalczyła srebro. Podczas zawodów 2 godziny zostały przeznaczone na II Turniej w ramach Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2019. Dzieci i młodzież mogła wówczas obserwować rywalizację najlepszych w kraju zawodniczek i zawodników Karate Tradycyjnego. W Lidze startuje Aleksandra Politowicz. W Warszawie osiągnęła znakomity rezultat. Ola po walkach eliminacyjnych weszła do finałowej grupy zajmując ostatecznie 4 miejsce w turnieju i do swojego dorobku dopisała 5 punktów. Zdobyte punkty sprawiły awans Oli w klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach z 7 na 5 miejsce. Obie gnieźnianki do zawodów przygotowywał Sensei Andrzej Zarzeczny.

mat.nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *