FunFloor - MKS 37-31

Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

4.miejsce Husarza w turnieju wielkanocnym

Gnieźnieńscy zapaśnicy wzięli w minioną sobotę, 13 kwietnia w turnieju wielkanocnym w Poznaniu. Drużynowo KS Husarz Gniezno uplasował się na 4 pozycji.

W Poznaniu udział wzięło 130 zapaśników z 8 klubów: Feniks Pesta Stargard Szczeciński, Unia Swarzędz, UKS Kiekrz, UKS Tęcza Środa Wielkopolska, Zapasy Plewiska, KS Husarz Gniezno, Grunwald Poznań i Sobieski Poznań. Gnieźnieński Husarz Gniezno reprezentowało 12 sportowców.

Złote medale wywalczyli – Matylda Dziadoszek (26kg), Ignacy Szarzyński (33kg), Mateusz Dziadoszek (36kg), Alan Bogucki (44kg), Eryk Bogucki (48kg) i Jakub Budny (62kg).

Brązowe medale zdobyli – Gabriela Dynaryńska, Antoni Skupin, Krzysztof Kokot, Jan Kokot, Dominik Dynaryński, Alan Woźniak.

Turniej był owocny w bardzo ciekawe pojedynki. Na wyróżnienie spośród zapaśników z Pierwszej Stolicy Polski zasługuje Jakub Budny, który zdobył w swojej karierze pierwszy złoty medal i to w błyskawicznym czasie (niespełna 10 sekund), kładąc swojego przeciwnika na łopatki (tzw. touch). Bardzo zacięte walki finałowe stoczyli – Ignacy Szarzyński, Mateusz Dziadoszek i Alan Bogucki, którzy podołali pokładanym w nich nadziejom i rozstrzygnęli zmagania zdecydowanie na swoją korzyść. Poza zasięgiem dla swoich przeciwników byli – Matylda Dziadoszek i Eryk Bogucki, wygrywając wszystkie swoje zmagania przez najbardziej cenioną w zapasach technikę – touch. Drużynowo KS Husarz Gniezno uplasował się na 4 pozycji.

tekst i zdjęcia: Dariusz Szarzyński

14 kwietnia 2019 | 21:45