Adam Nowicki zwycięzcą XVII Biegu Europejskiego

Adam Nowicki został triumfatorem XVII Biegu Europejskiego, który odbył się dziś na gnieźnieńskich ulicach. Gostynianin reprezentujący barwy klubu Asics Frontrunner ukończył wyścig w 00:29:25 wyprzedzając o 18 sek. kenijczyka Maiyo Kimaiyo.

Mimo iż limit uczestników miał początkowo wynieść 1500 osób, to na starcie tegorocznej edycji 10-km Biegu Europejskiego, stanęło ich o prawie 100 więcej. Piękna pogoda nie była może wymarzona dla biegaczy, którzy nieco narzekali na mecie, jednak okazała się dużym magnesem dla kibiców. Rynek i gnieźnieńskie ulice zapełniły się więc całymi rodzinami, które kibicowały biegaczom na trasie.

Ton rywalizacji od początku nadawali faworyci. Adam Nowicki z Gostynia, postanowił zaatakować na 3 km przed metą i to była dobra decyzja. Były Mistrz Polski w półmaratonie nie pozostawił złudzeń kto jest dziś najlepszy i wyraźnie zostawił w pokonanym polu wszystkich rywali.

Do 7 kilometra tasowaliśmy się z czarnoskórym biegaczem i Szymonem Kulką. Postanowiłem wówczas zaatakować, bo jestem wytrzymałościowcem, a nie szybkościowcem, więc tutaj szukałem swojej szansy i bardzo się cieszę. Jestem świeżo po obozie w USA po raz pierwszy w życiu i byłem ciekaw, jak ten trening przełoży się na wyniki. WIdać idzie to w dobrą stronę – powiedział tuż po biegu zwycięzca.

Wśród kobiet najszybsza na mecie była Izabella Trzaskalska. Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ

06 kwietnia 2019 | 17:57