BIEGI TOP NEWS

Adam Nowicki zwycięzcą XVII Biegu Europejskiego

Adam Nowicki został triumfatorem XVII Biegu Europejskiego, który odbył się dziś na gnieźnieńskich ulicach. Gostynianin reprezentujący barwy klubu Asics Frontrunner ukończył wyścig w 00:29:25 wyprzedzając o 18 sek. kenijczyka Maiyo Kimaiyo.

Mimo iż limit uczestników miał początkowo wynieść 1500 osób, to na starcie tegorocznej edycji 10-km Biegu Europejskiego, stanęło ich o prawie 100 więcej. Piękna pogoda nie była może wymarzona dla biegaczy, którzy nieco narzekali na mecie, jednak okazała się dużym magnesem dla kibiców. Rynek i gnieźnieńskie ulice zapełniły się więc całymi rodzinami, które kibicowały biegaczom na trasie.

Ton rywalizacji od początku nadawali faworyci. Adam Nowicki z Gostynia, postanowił zaatakować na 3 km przed metą i to była dobra decyzja. Były Mistrz Polski w półmaratonie nie pozostawił złudzeń kto jest dziś najlepszy i wyraźnie zostawił w pokonanym polu wszystkich rywali.

Do 7 kilometra tasowaliśmy się z czarnoskórym biegaczem i Szymonem Kulką. Postanowiłem wówczas zaatakować, bo jestem wytrzymałościowcem, a nie szybkościowcem, więc tutaj szukałem swojej szansy i bardzo się cieszę. Jestem świeżo po obozie w USA po raz pierwszy w życiu i byłem ciekaw, jak ten trening przełoży się na wyniki. WIdać idzie to w dobrą stronę – powiedział tuż po biegu zwycięzca.

Wśród kobiet najszybsza na mecie była Izabella Trzaskalska. Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ