FUTSAL TOP NEWS

KS Gniezno utrzyma się bez gry!?

Nieciekawie dzieje się w 1. Polskiej Lidze Futsalu. W czwartek dowiedzieliśmy się, że kolejny zespół postanowił wycofać się z rozgrywek. Chodzi o Helios Białystok. Powodem są oczywiście kwestie finansowe. Co to oznacza dla KS-u Gniezno?

To już druga pierwszoligowa drużyna, która na pewno nie dotrwa do końca sezonu. Wcześniej białą flagę wywiesili też przedstawiciele Vamos Gdańsk (Concordii Elbląg).

Generalnie, według regulaminu, z pierwszej ligi gr. północnej spadają dwa zespoły. Skoro z rozgrywek wycofały się ekipy z Gdańska i Białegostoku, to w teorii oznaczałoby to utrzymanie dla KS-u Gniezno, który sportowo mógłby mieć duże kłopoty z wywalczeniem przepustki do gry w kolejnym sezonie 1. Polskiej Lidze Futsalu.

Teoria jednak nie zawsze jest równoznaczna z praktyką. Na ten moment nie można przesądzić, jakie będą decyzje Polskiego Związku Piłki Nożnej. Niewykluczone, że dziesiąta drużyna 1. PLF (północ) nie uniknie degradacji, a do tej klasy rozgrywkowej trafią dwaj spadkowicze z Futsal Ekstraklasy.

Póki co nie wiemy, kiedy zapadną ostateczne werdykty. Pozostaje nam czekać i liczyć na pozytywny finisz dla KS-u Gniezno. Na koniec dodajmy, że wobec wycofania się Heliosa Białystok, naszym futsalistom pozostały do rozegrania tylko dwa pojedynki – z Teamem Lębork (19.04, dom) i z Malwee Łódź (13.04, wyjazd).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *