PIŁKA RĘCZNA TOP NEWS

Wyjazdowe zwycięstwo Szczypiorniaka

W sobotę piłkarze ręczni Szczypiorniaka Gniezno pokonali na wyjeździe MKS MOSiR Kętrzyn 27:23 (12:11). Najwięcej bramek dla ekipy „Wilków” zainkasował Artur Dymkowski, który sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Gnieźnianie rozpoczęli ten mecz od dwóch bramek z rzędu, a ich autorem był Adam Kniaź. Później rywale szukali szans na wyrównanie. W 22. minucie udało im się doprowadzić do remisu. Ostatnie minuty pierwszej połowy to walka bramka za bramkę. Ostatecznie przed przerwą minimalnie prowadzili podopieczni Kamila Hanuszczaka 12:11.

Druga partia przebiegła pomyślnie dla szczypiornistów z pierwszej stolicy Polski. Choć tuż po przerwie gospodarze zdołali wyrównać, to później już do samego końca na prowadzeniu znajdowali się reprezentanci Szczypiorniaka. Gnieźnieńscy piłkarze ręczni wygrali w Kętrzynie 27:23, powiększając tym samym swój dotychczasowy dorobek punktowy o trzy punkty.

MKS MOSiR Kętrzyn – KS Szczypiorniak Gniezno 23:27 (11:12):
Wolny, Zarzycki – Bałdyga, M. Ostrowski (3), Kędziora (2), Łuczak (4), Dymkowski (6), Kniaź (3), Gadecki (1), Krakowiak (5), Stempuchowski, Hanuszczak (3).