Minimalny triumf i srogie lanie. Start zagra o brązowe medale

Hokeiści UKH Start 1954 Gniezno rozpoczęli weekendowy turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski seniorów w Stęszewie od minimalnego triumfu nad drużyną LKS-u Rogowo. Następnie ponieśli sromotną klęskę w starciu z Pomorzaninem Toruń. W niedzielę podopiecznych Wojciecha Jankowskiego czeka pojedynek o brązowe medale.

Konfrontację z rogowianami ekipa z Gniezna rozpoczęła od bramki w drugiej minucie. Jej autorem został Arkadiusz Brożek. Było to jedyne trafienie, które padło w pierwszej połowie. W drugiej partii ze strony Startu na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Mariusz Gromadzki i raz Marcin Grotowski. Po przeciwnej stronie barykady gole zdobywali Wojciech Kasprzyk, Tomasz Bembenek i Piotr Kozłowski. Ostatecznie czerwono-czarni zainkasowali minimalny triumf 4:3.

Zdecydowanie inny obraz miało starcie gnieźnian z ekipą KS Pomorzanina Toruń. W nim drużyna z Grodu Kopernika spuściła lanie Startowcom. Już do przerwy toruńscy hokeiści prowadzili 5:0. W drugiej połowie zdołali wywalczyć kolejne trafienia i finalnie zwyciężyli aż 12:1. W szeregach Startu honorowego gola zdobył Hubert Grotowski. Była to bramka po akcji.

W niedzielę o godzinie 13:00 UKH Start 1954 Gniezno spotka się z KS AZS AWF Poznań w meczu o brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski seniorów.

Finały HMP seniorów – 23-24.02.2019 r. – Stęszew

11:00 WKS Grunwald Poznań – KS Warta Poznań 9:0 (3:0)

12:15 KS Pomorzanin Toruń – LKS Rogowo 3:2 (3:1)

13:30 KS AZS AWF Poznań – KS Warta Poznań 7:4 (2:1)

14:45 UKH Start 1954 Gniezno – LKS Rogowo 4:3 (1:0)

16:00 WKS Grunwald Poznań – KS AZS AWF Poznań 7:0 (5:0)

17:15 Pomorzanin Toruń – UKH Start 1954 Gniezno 12:1 (5:0)

Skład UKH Start 1954 Gniezno: Arkadiusz Brożek, Mariusz Gromadzki, Szymon Kosicki, Łukasz Kurowski, Gracjan Jarzyński, Maciej Wejerowski, Damian Szymański, Błażej Zieliński, Mateusz Tomczak, Robert Grotowski, Marcin Grotowski, Hubert Grotowski, Marcin Trzaskawka.

Trener: Wojciech Jankowski

23 lutego 2019 | 18:00