NEWS TANIEC

Znamy mistrzów powiatu w aerobiku i formach tanecznych

W środę, 20 lutego w sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego 20, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych Szkół Ponadgimnazjalnych. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Łukasz Kaszyński.

Uczniowie Ekonomika Gabriela Winkiel i Kacper Przybylski przywitali wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich szanowne Jury, inspektora Wydziału Edukacji i Sportu pana Tomasza Pokładeckiego, przedstawiciela Wydziału Promocji pana Roberta Bazułkę, przedszkolaki z Przedszkola nr 17 wraz z opiekunkami oraz pana Sławomira Wierzelewskiego, dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie.
Tancerz i tancerki mieli okazję zaprezentować się przed publicznością w trzech kategoriach: solo, duety i kategoria do dziesięciu. Każdy z występów został oceniony przez profesjonalne jury, w którego skład wchodzili: założycielka i instruktorka odnoszącego sukcesy na całym świecie artystycznego Zespołu Świerszcze w Trzemesznie pani Danuta Szreder; instruktorka i właścicielka najlepszej szkoły tanecznej w Gnieźnie: Studio Tańca i Ruchu „Euforia” pani Joanna Szymczak Imbierowicz; instruktorka tańca Miejskiego Ośrodka Kultury, tancerka grupy salsowej „Los Locos” oraz tancerka grupy tanecznej „30+Super Dragon” pani Paulina Lewandowska; była tancerka grupy tanecznej „Arabeska” a obecnie tancerka w grupie tanecznej „30+Super Dragon” i  artystka pani Marta Puk; tancerz grupy salsowej „Los Locos” i zespołu tańca ludowego „Gniezno”, finalista Kalejdoskopu Talentów w roku 2017, student AWF kierunek: taniec w kulturze fizycznej oraz absolwent ZSEO pan Krystian Wojciechowski.
W każdej kategorii oceniano: estetykę stroju, estetykę ruchu, choreografię, muzykę + ruch, synchronizację ruchu w zespole (nie dotyczy kategorii solo) oraz stopień trudności wykonywanych elementów.
Po występach solowych zaprezentowali swoje umiejętności finaliści gnieźnieńskiego „Taniec z Gwiazdami Przedszkolaków”, starszaki z przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada.” Wspaniały występ patriotyczny przygotowały ze swoimi podopiecznymi panie: Karolina Bręklewicz, Barbara Kujawska i Małgorzata Konowalska.
Podczas narady jury, uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych Agata Kubiak i Klaudia Michalak umiliły czas swoim śpiewem. Obie są finalistkami Voice of Ekonomik. Klaudia wydała swój debiutancki singiel, który promowała dwa dni wcześniej.
Na zakończenie ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie medale i statuetki wręczała pani Danuta Szreder oraz pan Tomasz Pokładecki. Obsługę muzyczną zapewnili uczniowie Maciej Jaskulski i Paweł Miechowicz. Fotografowaniem zajęły się uczennice: Paula Kluczyńska i Natalia Lisiecka, wszystko
na „taśmie” filmowej zapisał Filip Smusz. Współorganizatorkami były nauczycielki wychowania fizycznego Joanna Olszewska-Kowalska i Wioletta Nowaczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie.Organizatorki dziękują wszystkim osobom, które pomogły w organizacji mistrzostw i zapraszają tancerki i tancerzy na mistrzostwa za rok.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kategoria solo:
I miejsce: Weronika Modrzejewska – II LO Gniezno
II miejsce: Julia Kossakowska – II LO Gniezno
III miejsce: Angelika Bosacka – I LO Gniezno

Kategoria duet:
I miejsce: Julia Kossakowska, Vanessa Kubejko – II LO Gniezno
II miejsce: Marianna Sytek, Jakub Wośkowiak – II LO Gniezno
III miejsce: Paulina Paluch, Sandra Strzelińska – II LO Gniezno

Kategoria do dziesięciu osób:
I miejsce: Oliwia Labiak, Julia Kossakowska, Vanessa Kubejko – II LO Gniezno
II miejsce: Klaudia Kasprowiak, Nadia Stefańska, Olga Strzębała – ZSEO Gniezno
III miejsce: Kamila Adamska, Jagoda Dolacińska, Julia Frąckowiak, Sandra Kordela, Martyna Masłowska, Dominika Wardęcka – III LO Gniezno
Ponadto jury przyznało trzy statuetki za osobowość taneczną. Otrzymały je: Klaudia Kasprowiak i Weronika Cabanek z ZSEO w Gnieźnie oraz Agata Adamczyk z II LO w Gnieźnie.

tekst: Wioletta Nowaczyk

navigate_before
navigate_next

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *