Stella wraca bez medalu

Seniorki Stelli Gniezno zajęły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w hokeju halowym rozegrane w Rogowie. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele.

Pierwszy mecz to starcie z Brzezinami zakończone naszą przegraną 7:1  (2:0). Ale czy można nazwać przegraną ten wynik? Sądzę, że nie. Postawienie twardych warunków Mistrzyniom Polski, klubowi z reprezentantkami kraju nie jest porażką. Mecz ten pokazał, że w walce o medal nie jesteśmy bez szans.
W meczu o 3 miejsce przyszło nam się zmierzyć z gospodarzem turnieju – Rogowem. W naszej drużynie pojawiły się dwie kontuzje, co trochę skomplikowało plany trenerów i byliśmy zaniepokojeni o wynik. Jak wiele może pomóc ambicja okazało się już po pierwszym gwizdku. Nasza gra wyglądała naprawdę dobrze i drużyna miała swoje okazje do zdobycia bramek. Jednak do przerwy prowadziło Rogowo 2:0. W czasie przerwy dziewczyny mobilizowały się jeszcze bardziej. Tak pozytywnie nastawionej drużyny życzymy każdemu trenerowi. Rozpoczęcie drugiej połowy i szybkie doprowadzenie do remisu. Na tablicy wyników 2:2. Szkoda następnych akcji, w których mogliśmy wyjść na prowadzenie. Po wymianie ciosów to zawodniczki z Rogowa zdobyły bramkę ustalając wynik na 3:2.
Medal był naprawdę blisko. Na tle drużyn, które są cały czas w gazie meczowym – dla przypomnienia przerwa w grze naszych zawodniczek to 8,10 a nawet 15 lat! – wyglądaliśmy więcej niż dobrze. Gratulacje za postawę od obcych ludzi są największą wartością dla tych zawodniczek. Pokazały one, że nieważna jest metryka tylko to co ma się w sercu do uprawiania sportu. Tytuł obroniły zawodniczki Startu Brzeziny.
W finałach Stellę reprezentowały: Ewelina Wojciechowska, Małgorzata Przypis, Żaneta Łukasiewicz, Marzena Wencel, Sandra Wejerowska, Dagmara Sikorska, Paulina Jabłońska-Zobel, Martyna Kuczma, Magdalena Strzyżewska, Natalia Gorzkiewicz. Sztab tworzyli; Piotr Kaczmarek, Tomasz, Kuczma, Rafał Grotowski.

Tekst i zdjęcie: Stella Gniezno

17 lutego 2019 | 10:14