Pasjonujący finisz XVII Biegu Trzech Jezior

Finisz XVII Zimowy Bieg Trzech Jezior, był jednym z najbardziej pasjonujących w historii tej imprezy. Zwyciężył o włos Andrzej Starzyński, wyprzedzając Andrzeja Rogiewicza. Łącznie udział w imprezie wzięło 737 zawodników. W tym roku nowością był bieg towarzyszący na dystansie 5 km.

Po raz czwarty z rzędu zwycięzca biegu głównego został Andrzej Starżyński z wynikiem 00:48:37. Praktycznie jednocześnie na metę wbiegł Andrzej Rogiewicz, który zajął II miejsce w klasyfikacji OPEN. Jako trzeci pojawił się zawodnik Tomasz Szymkowiak z wynikiem 00:49:14.Najszybszą kobietą tym razem była Wioletta Paduszyńska (00:55:43), drugie miejsce zdobyła Lisowska Aleksandra z wynikiem 00:56:05 i półtorej minuty później dobiegła trzecia zawodniczka Monika Brzozowska z wynikiem 00:57:42.
W biegu na dyst. 5 km najszybszym zawodnikiem był Dariusz Morzyński 00:18:08. Drugi dobiegł do mety trzemesznianin – Hubert Kisiel (00:19:41) a trzeci Tomasz Kaczmarek z wynikiem 00:20:32. Wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się 15 latka Wiktoria Łuczyńska  z Wrześni (00:22:10). Joanna Sak zajęła drugie miejsce (00:24:28), a trzecia finiszowała Joanna Suchecka-Bembnista (00:25:05).
Rozdano prawie 130 statuetek w rożnych kategoriach, w biegu na dystansie 15 km dodatkowo nagrodzeni zostali najlepsi w kategorii Pracownicy Lasów Państwowych, oraz Honorowy Dawca Krwi.
Zimowy bieg Trzech Jezior na dyst. 15 km jest pierwszym biegiem w ramach III Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie. 3 maja odbędzie się zaliczany do GP półmaraton z Mogilna do Trzemeszna oraz 1 września Letni Bieg Trzech Jezior na dyst. 15, na które już dziś zapraszamy. Zawodnicy otrzymali medale, stanowiąca jedną z trzech części medali Grand Prix, które w całości tworzą Gminę Trzemeszno.

Żródło: OKSiR Trzemeszno

11 lutego 2019 | 17:11