NEWS TENIS STOŁOWY

Świetny weekend Stelli-Niechan. Heroiczny bój w Ostrorogu

Kolejne ligowe mecze rozgrywali pingpongiści i pingpongistki Stelli Niechan Gniezno. W Luboniu stelistki grały z liderem LKTS Luvena, mężczyźni mierzyli się w Opalenicy i Ostrorogu.  

Już pierwsze pojedynki z udziałem naszych dziewczyn dostarczyły niesamowitych emocji i zwrotów akcji. Na pierwszym stole Agata Klabińska prowadziła 2:1 Zuzanną Woźniak. Podobnie równolegle  na drugim stole Zuzanna Lewandowska prowadziła 2:0 z Natalią Piechotą. W pewnym momencie na obu stołach zrobiło się 2:2 i po 10:10. A więc emocje w końcówce. Agata Klabińska miała nawet piłkę meczową jednak przegrała 12:14. Zuzia Lewandowska przegrywała już 10:7 w piątym secie, doprowadziła do wyrównania. Potem po kolei każda miała piłki meczowe, jednak nasza zawodniczka wytrzymała ciśnienie i wygrała. Potem Aleksandra Leśnicka pewnie wygrała z Kinga Rogalką, a Zuzia Jasiecka uległa Julii Gładysz. W deblu nasza para: Klabińska-Leśnicka wygrała, młodsza para: Lewandowska-Jesiecka przegrała. Remis 3:3. Następnie Leśnicka wygrała z liderką gospodarzy Woźniak 3:1, Jasiecka uległa Piechocie, Agata Klabińska wygrała pewnie z Rogalką a Zuzia Lewandowska nie dała rady Wiktorii Frelich. Mecz zakończył się chyba sprawiedliwym remisem 5:5.  Nasza liderka Aleksandra Leśnicka wygrała kolejny szesnasty pojedynek.

Świetnie również zagrali mężczyźni. W Opalenicy wygrali niespodziewanie wysoko 7:3. Po dwa punkty zdobyli: Jakub Różak i Filip Kujawa, jeden zdobył Dawid Balcerzak i wygrane oba deble. 

W drugim meczu z Nałęcz Ostroróg padł remis 5:5. Nasi przegrywali już 2:5, jednak końcówka należała do naszych zawodników. Znowu skutecznie zagrali Jakub Różak (na zdj.) i Filip Kujawa zdobywając komplet zwycięstw. Po punkcie dołożył Dawid Balcerzak i nasz  debel. Trzeba powiedzieć, że są to doskonale wyniki mając w pamięci porażki z oboma tymi zespołami w pierwszej rundzie w Gnieźnie.  Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Jakub Różak grający na pierwszym stole i Filip Kujawa. Zespół Stelli zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli. 

Tekst: Tadeusz Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *