PIŁKA RĘCZNA TOP NEWS

Juniorki MKS-u PR Gniezno odpadły z walki o mistrzostwo Polski

MKS PR Gniezno ukończył trzydniowe zmagania w ramach 1/8 finału Mistrzostw Polski Juniorek na trzecim miejscu. Na zakończenie rozgrywek ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka, Romana Solarka i Janusza Pudelewicza przegrała z KPR MOS Jelenia Góra 20:25. Gnieźnianki nie awansowały do ćwierćfinału.

Ekipa z naszego miasta rozpoczęła turniejowe zmagania od falstartu – w pierwszym meczu przegrała z UKS Vambresią Worwo Wąbrzeźno 24:26. To była bolesna porażka, ale nie przekreślała szans gospodyń na awans do kolejnej fazy. W sobotę gnieźnieńskie szczypiornistki zrehabilitowały się za to niepowodzenie, pokonując MKS TRUSO Elbląg 29:25. Kluczowym pojedynkiem w kontekście walki o awans był mecz MKS PR Gniezno – KPR MOS Jelenia Góra. Niestety, wygrała go ekipa prowadzona przez Dilę Samadovą i Zdzisława Wąsa. To właśnie drużyna z Jeleniej Góry zwyciężyła gnieźnieński turniej, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji UKS Vambresię Worwo Wąbrzeźno, MKS PR Gniezno oraz MKS TRUSO Elbląg.

Niedzielna konfrontacja gnieźnianek z KPR MOS dostarczyła zgromadzonym kibicom ogromu wrażeń. Spotkanie od początku było zacięte i wyrównane. W 10. minucie dobrą serię zainicjowały zawodniczki z Jeleniej Góry. Rzuciły cztery bramki z rzędu, dzięki czemu objęły dwubramkowe prowadzenie. W 26. minucie, po dwóch bramkach Moniki Walkowskiej i jednej Martyny Dolacińskiej, MKS PR wyrównał. Niestety, kolejne trzy trafienia powędrowały na konto KPR MOS i to właśnie przyjezdne prowadziły po pierwszej połowie 12:9.

Na początku drugiej partii przestój gospodyń był kontynuowany. Rywalki dorzuciły kolejne cztery bramki i ich przewaga wzrosła do 16:9. Sytuacja zaczęła się robić coraz trudniejsza. Gnieźnianki miały problem z przełamaniem niemocy. Później udało im się wrócić na właściwe tory i w 54. minucie doszły przeciwniczki na dwa trafienia. Niestety, wyrównać się już nie udało. Przed końcową syreną KPR MOS ponownie przejął inicjatywę i zdołał zbudować pięciobramkową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 25:20.

Po zakończeniu spotkania wszystkie drużyny zostały uhonorowane podarunkami i pamiątkowymi statuetkami. W kierunku kibiców popłynęły natomiast słowa podziękowania i uznania za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas trzydniowego turnieju. Raz jeszcze dziękujemy Wam za obecność i bezcenne wsparcie!

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Konieczna, Rożek – Bielińska, Kasprowiak (1), Pudelewicz (3), Stachowicz, Rybicka (2), Ochocka (1), Dolacińska (5), Walkowska (7), Kabacińska, Grzegorek, Rachela (1), Szczygielska, Alwin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *