LEKKOATLETYKA NEWS

Gnieźnianie oglądali Orlen Copernicus Cup

Grad najlepszych wyników na świecie w sezonie 2019, minima Polaków na 35. mistrzostwa Europy w Glasgow. Tak było podczas wczorajszego Orlen Copernicus Cup w Toruniu. A wszystkiemu przyglądali się gnieźnianie.

Halowy rekord Polski w biegu na 1500 metrów (3:36.50) Marcina Lewandowskiego, oraz trzy najlepsze wyniki na świecie w sezonie 2019 (w biegu na 60 metrów przez płotki oraz na dystansach 400 i 1500 metrów) były ozdobami piątej edycji mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu. Publiczność wypełniająca do ostatniego miejsca toruńską arenę miała możliwość obejrzenia wydarzenia sportowego na najwyższym światowym poziomie.  Wszystkim tym zmaganiom  mogła przyglądać się grupa około 30 osób, sympatyków lekkiej atletyki z Gniezna, dzięki wyjazdowi zorganizowanemu przez  klubu sportowy MKS Gniezno LA.
Kolejny mityng IAAF World Indoor Tour w piątek w Madrycie. Arena Toruń szykuje się natomiast do przyjęcia uczestników halowych mistrzostw Polski U18 i U20 (8-10 lutego) oraz 63. PZLA Halowych Mistrzostw Polski (16-17 lutego).

Tekst i zdjęcia: Paweł Gorczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *