NEWS TENIS STOŁOWY

Świetny wynik Zuzanny Lewandowskiej w GP Wielkopolski

Trwa pingpongowa karuzela, bo jesteśmy w szczycie sezonu. W weekend  rozgrywano turnieje indywidualne z cyklu Grand  Prix Wielkopolski. 

W sobotę w Czempiniu na starcie stanęło osiemdziesięcioro młodzików. Dobry występ zaliczył jedenastoletni Patryk Król zdobywając w tej stawce piąte miejsce. Patryk pokonał najpierw Kacpra Paula ze Śmigla 3:0, potem Jakuba Wachowiaka z Czempinia 3:0, następnie po ładnym pojedynku zwyciężył odwiecznego rywala Wiktora Puciłowskiego z Łobzonki Wyrzysk 3:1 i uległ dopiero w półfinale późniejszemu zwycięzcy Wojciechowi Lemieszce 0:3. Potem przegrał z zawodnikiem Polonii Śmigiel Bartoszem Ludwiczakiem i wygrał z Antonim Frąckowiakiem z Kobylina 3:2.  Trzeba podkreślić, iż Patryk rywalizował ze starszymi od siebie kolegami. Siedemnaste miejsce zajął Błażej Jaros. Nie udał się start Zuzannie Jasieckiej , która wśród dziewcząt zajęła jedenaste miejsce, choć możliwości były znacznie większe.

W niedzielę natomiast w Krzyżu Wielkopolskim walczyli juniorzy. Świetnie zaprezentowała się Zuzanna Lewandowska zajmując drugie miejsce. Tu też trzeba podkreślić iż Zuzia rywalizowała ze starszymi od siebie zawodniczkami.  W pierwszym meczu Zuzia pokonała Natalię Tafelską z UKS Czternastka Poznań 3:0, następnie Maję Majdecką z Chrobry Gizałki 3:0 , Maję Zielińską z LKTS Luboń 3:1 i uległa dopiero w finale Aleksandrze Nowak 2:3.

Był to dobry występ podopiecznych trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera. Widać było na tych zawodach efekty ciężkiej pracy podczas zgrupowania Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Juniorów, który odbywał się podczas zimowych ferii szkolnych w Luboniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *