FUTSAL NEWS

Miaty i Zieleń w finale pierwszego w tym roku turnieju sołectw w piłce

W niedzielę, 3 lutego w hali OSiR w Trzemesznie rozegrano pierwszy tegoroczny turniej w ramach VIII edycji Turnieju Piłki Nożnej Sołectw. Udział zgłosiło 13 drużyn sołeckich gminy Trzemeszno: Zieleń-Bieślin, Trzemżal, Miaty-Brzozówiec, Kruchowo, Kozłowo-Rudki, Jastrzębowo, Mijanowo, Wymysłowo, Niewolno, Kamieniec, Gołąbki-Ochodza, Ławki i Wydartowo. 

Podczas wczorajszego turnieju drużyny zostały podzielone losowo na 3 grupy:
A – Zieleń, Trzemżal, Miaty, Kruchowo.
B – Rudki, Jastrzębowo, Mijanowo, Wymysłowo.
C – Niewolno, Kamieniec, Gołąbki, Ławki, Wydartowo.

Z grupy A do półfinałów awansowała z I miejsca drużyna Zieleń-Bieślin z II miejsca Miaty-Brzozówiec. Z grupy B do półfinału awansowały Rudki i z grupy C Niewolno.
W półfinale Niewolno rozegrało mecz z Miatami. Mecz zakończył się bezbramkowo a rzuty karne zadecydowały o awansie drużyny z Miat (0:2). Drugi półfinał rozegrany pomiędzy Zieleniem a Rudkami wygrał Zieleń wynikiem 3:2. W meczu o III miejsce zakończył się remisem. Tym razem szczęście drużyny z Niewolna nie opuściło i to oni w rzutach karnych wygrali ten pojedynek (Rudki-Niewolno 1:2). Mecz finałowy pomiędzy Miatami a Zieleniem był bardzo zacięty, jednakże ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 dla Zielenia.
Organizatorzy i sędziowie wyróżnili także zawodników: Krzysztof Brzeziński z Rudek, który został królem strzelców (7 bramek), najlepszego zawodnika Krzesimira Kiełpińskiego z Bieślina oraz najlepszego bramkarza Tomasza Kluzka z drużyny Miaty-Brzozówiec.
Dodatkową atrakcja piłkarską podczas turnieju był mecz rozegrany pomiędzy drużynami IV Ligi Pogoń Mogilno a TLKS Zjednoczeni Trzemeszno. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla trzemesznian.
Kolejne turnieje zostaną rozegrane na boiskach wiejskich:
26 maja Wydartowo;
16 czerwca Miaty;
18 sierpnia Niewolno;
8 września Ławki;
14 września Bieślin – zakończenie.

Turniejowi towrzyszył FESTYN RODZINNY AVACO. Malowanie twarzy, wata cukrowa, figurki z balonów, ścianka wspinaczkowa, klockolandia i Bob Budowniczy, basen z kulkami, zjeżdżalnia oraz Młodzieżowy turniej gier stołowych (cymbergaj i piłkarzyki), to wszystko zostało przygotowane z myślą o najmłodszych. Szczególnie spodobała się dzieciom klockolandia, w której mogły wcielić się w rolę Boba Budowniczego. Każde dziecko otrzymało kamizelkę, kask, a budowla, które powstawały, zostały ocenione przez jury i nagrodzone. Wyłoniono i nagrodzono także najlepsze drużyny turnieju gier stołowych w dwóch kategoriach rocznik 2008 i młodszy oraz roczniki 2003-2007. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w festynie otrzymały małe nagrody w postaci mazaków i kredek. Najmłodszym uczestnikom festynu towarzyszyły maskotki Myszka Miki i Myszka Mini.

Źródło: OSIR Trzemeszno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *