NEWS SPORTY WALKI

Rewelacyjny występ Alana i Eryka Boguckich

Rewelacyjnie i niespodziewanie rozpoczął się dla gnieźnieńskiego Husarza sezon 2019. Inauguracja zmagań zapaśniczych miała miejsce w Krotoszynie, gdzie w sobotę, 2 lutego zorganizowano Mistrzostwa Wielkopolski młodzików i kadetów w zapasach w stylu wolnym.

W zmaganiach wzięło udział około 80 zawodników z 7 klubów wielkopolskich – Ceramik Krotoszyn, Tęcza Środa Wielkopolska, Grunwald Poznań, Zapasy Plewiska, Sobieski Poznań, Unia Swarzędz i Husarz Gniezno. Pierwszą stolicę Polski reprezentowało dwóch zapaśników –  w kategorii wagowej 44 kg Alan Bogucki i w kategorii 48 kg Eryk Bogucki. 

Dla sportowców z Husarza był to turniej inicjujący występy w kategorii wiekowej młodzik. W założeniach sztabu szkoleniowego start Alana i Eryka w powyższych zawodach miał być formą sprawdzenia umiejętności i zdobycia doświadczeń w starszej niż dotychczas grupie.

Gnieźnianie wbrew oczekiwaniom spisali się rewelacyjnie. Wszystkie swoje pojedynki wygrywali w pierwszej rundzie przez najwyżej ocenianą technikę – położenia przeciwnika na plecy (tzw. touch).

Tym samym Alan i Eryk Boguccy zostali Mistrzami Wielkopolski młodzików w zapasach w stylu wolnym.

Zmagania zapaśnicze w Krotoszynie zaszczycił swoją obecnością Władysław Stecyk,  srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980) – na zdjęciu z drużyną  z Gniezna.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Szarzyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *