HOKEJ NEWS

Młodzi Stelliści sprawili niespodziankę. Mają awans do finału Grand Prix Wielkopolski!

W sobotę dziecięca drużyna Stelli Gniezno sprawiła bardzo miłą niespodziankę. Młodzi hokeiści świetnie zaprezentowali się podczas turnieju półfinałowego zimowego Grand Prix Wielkopolski i awansowali do finału. W zmaganiach przy Sportowej 5 zajęli drugą lokatę!

Niesamowitą niespodziankę sprawiła nam drużyna dzieci. Po emocjonującym turnieju, w którym zajęliśmy 2 miejsce awansowaliśmy do turnieju finałowego Grand Prix Wielkopolski. W grupie pokonaliśmy AZS AWF Poznań 2:1 oraz zremisowaliśmy z Grunwaldem 1:1. W półfinale trafiliśmy na zawsze silną drużynę Swarek Rising Stars. Dobry początek i prowadzimy 2:0 aby chwilę później przegrywać 3:2. Końcówka należała jednak do Stelli. Szybkie akcje zakończone bardzo efektownymi trafieniami i zwyciężamy 5:3. Po tym meczu mieliśmy już pewny awans do finałów. W ostatnim spotkaniu ponownie zmierzyliśmy się z Grunwaldem. Niestety w finale zabrakło już sił naszemu młodemu zespołowi. Na trzy trafienia przeciwników odpowiedzieliśmy jedną bramką i przegraliśmy spotkanie 1:3 – relacjonują przebieg turnieju przedstawiciele Stelli.

Stella wystąpiła w składzie: Kamil Borecki, Damian Borecki, Nikodem Mikuła, Adam Kaczmarek, Dawid Grzechowiak, Adam Długosz, Kacper Długosz, Adam Papierski, Adam Grotowski, Jakub Zielonka, Szymon Zielonka, Dominik Górny.

Klasyfikacja turnieju:
1. WKS Grunwald Poznań
2. KS Stella Gniezno
3. UKS Swarek Swarzędz Rising Stars
4. MKS Środa Wlkp. 2
5. AZS AWF Poznań
6. UKS Swarek Swarzędz – kadeci

Awans do turnieju finałowego uzyskały drużyny z miejsce 1-2. Pozostałe zagrają w finale B.

Źródło: KS “Stella” Gniezno + Wielkopolski Hokej na Trawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *