Hokeiści Startu awansowali do finałów HMP! Zabójcze ostatnie 10 minut (relacja)

UKH Start 1954 Gniezno zanotował kolejne zwycięstwo. W sobotę podopieczni Wojciecha Jankowskiego pokonali w Unisławiu UKS Bałgany Łubianka 10:5 (4:3). Najwięcej bramek dla czerwono-czarnych zainkasował Robert Grotowski, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Gnieźnianie dobrze weszli w ten mecz. Już w drugiej minucie wynik rywalizacji otworzył Robert Grotowski. Łupem tego zawodnika padły też kolejne dwa trafienia dla Startu. Ponadto w pierwszej połowie gola dla gości wywalczył Hubert Grotowski. Tuż przed przerwą gospodarze zainkasowali dwie bramki z rzędu. Dzięki temu, że wcześniej zdobyli jedną, po premierowej partii hokeiści z naszego miasta mogli pochwalić się minimalnym prowadzeniem 4:3.

Po przerwie długo musieliśmy czekać na kolejne trafienia. Worek z bramkami rozwiązał się w 50. minucie, kiedy to gola dla Startu strzelił Łukasz Kurowski, a po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się Damian Mondrzejewski. Ostatnie pięć bramek padło łupem podopiecznych Wojciecha Jankowskiego. Najpierw trafił Arkadiusz Brożek, później serię trzech bramek odnotował Marcin Grotowski, a tuż przed końcową syreną wynik starcia na 5:10 ustalił Robert Grotowski.

Jak mecz w Unisławiu podsumowali przedstawiciele Startu?

„Ten mecz nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze, do pewnego momentu prowadziliśmy 4-1, następnie drużyna Bałaganów dogoniła nasz zespół na 1 bramkę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-3. Początek drugiej połowy trochę słabszy w naszym wykonaniu ale udało się w porę obudzić i doprowadzić do remisu. Następnie drużyna Bałaganów podjęła ryzyko ściągając bramkarza i wtedy nasz zespół wykonał wyrok ustalając wynik spotkania na 10-5

Warto wspomnieć o bardzo dobrym występuje naszego bramkarza Marcina Trzaskawki, który wybronił wiele groźnych sytuacji, które mogły zaważyć na końcowym wyniku meczu”

Start zagrał w składzie: Arkadiusz Brożek, Gracjan Jarzyński, Łukasz Kurowski, Maciej Wejerowski, Błażej Zieliński, Mateusz Tomczak, Hubert Grotowski, Robert Grotowski, Marcin Grotowski, Marcin Trzaskawka.

Bramki dla Startu zdobywali:
M. Grotowski x3
R. Grotowski x4
Ł. Kurowski x1
H. Grotowski x1
A. Brożek x1

Sobotnie zwycięstwo w Unisławiu oznacza, że hokeiści Startu mają już awans do finałów Halowych Mistrzostw Polski!

02 lutego 2019 | 18:28