Znów zabrakło paliwa na ostatnią kwartę. MKK przegrywa w Gdyni (relacja)

Koszykarze Sklepu Polskiego przegrali w Gdynie z rezerwami Arki 91-70 w meczu 19.kolejki II ligi. Gnieźnianie długo trzymali się nieźle, ale kolejny raz w tym sezonie „gwoździem do trumny” okazała się ostatnia kwarta.

W Gdyni zobaczyliśmy scenariusz żywcem ściągnięty z ostatniego spotkania w Gnieźnie. Gdyby przyznawać punkty za niewymuszone straty, to w tym elemencie bilibyśmy gospodarzy na głowę. Znów piłka robiła co chciała w rękach graczy MKK, czego efektem był rezultat 9-0. Pierwsze punkty dopiero z rzutów osobistych rzucił po prawie 4 minutach Marek Sobkowiak. Był on dziś najjaśniejsza postacią gości, obok D.Dobrzyckiego, a razem rzucili oni 60% punktów całej drużyny. Sobkowiak dodatkowo mecz zakończył z idealną statystką rzutów za dwa punkty – 7/7.

Mimo tak fatalnego otwarcia spotkania, gospodarze też nie stanowili dziś od początku monolitu, bo już w połowie II kwarty gnieźnianie objęli pierwsze prowadzenie (24-26). Przez następne kilkanaście minut nikt nie potrafił dojść do głosu i wzajemna wymiana ciosów trwała prawie do końca III kwarty. Wtedy gospodarze wrzucili wyższy bieg i zaczęli m.in trafiać za 3 punkty, w czym prym wiódł M.Kaszowski (łącznie 8/12). Gdy na 4.minuty przed końcem na tablicy pojawił się wynik 83-69 dla Arki, wiadomo było, że do zwycięstwa będzie potrzebny tylko nadzwyczajny zryw. MKK jeszcze próbował szukać swojej szansy w rzutach za linii 6.75, jednak kolejne próby Wietrzyńskiego, Szydłowskiego i Nocka nie sięgnęły celu. Gdynianie nie forsując tempa do końca robili swoje i wysoko wygrali ostatnią kwartę 24-11 i cały mecz 91-70.

Dziś do końcowego sukcesu zabrakło na pewno punktów lidera gnieźnian – Michała Szydłowskiego. Pewny punkt MKK w ostatnich pojedynkach zaliczył dziś tylko 2 oczka. Cieszy natomiast coraz lepsza dyspozycja Marka Sobkowiaka i Dariusza Dobrzyckiego. By myśleć o kolejnych zwycięstwach, ktoś będzie musiał dołączyć do tej dwójki.

W tabeli gracze z Pierwszej Stolicy są na 7. miejscu

Arka AMW II Gdynia – Sklep Polski MKK Gniezno 91-70 (18-17, 25-22, 24-20, 24-11)

Punkty dla Arki: Kaszowski 29, Kamiński 17, Dawdo i Romanowski 9, Stasiak 8, Kowalczyk 6, Burczyk 5, Leszczyński 4, Stańczuk i Perzanowski 2

Punkty dla MKK: Dobrzycki 21, Sobkowiak 20, Rau 10, Kotwasiński 6, Leśniczak 5, Budnikowski 4, Wietrzyński i Szydłowski 2

27 stycznia 2019 | 15:02