Stella rozgromiła Polonię. Show Marcina Lewartowskiego (relacja)

W sobotę KS „Stella” Gniezno zdemolowała na domowym parkiecie KS „Polonię” Skierniewice 15:1 (7:1). Prym w ekipie gospodarzy wiódł Marcin Lewartowski. Zawodnik ten zapisał na swoim koncie aż dziewięć bramek!

To właśnie Lewartowski otworzył wynik tego spotkania. Po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w piątej minucie. Następnie trafiał jeszcze trzy razy z rzędu – w 10., 13. i 16. minucie. Kolejna bramka dla Stelli padła w 17. min. Wówczas receptę na pokonanie gości po ładnej akcji znalazł Rafał Stupczyński. W tej samej minucie honorowego gola w sobotnim starciu zdobyła Polonia Skierniewice. Przed przerwą gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki, a ich autorami zostawali kolejno Maksymilian Meller i Marcin Lewartowski. Po pierwszej połowie miejscowi prowadzili 7:1.

Druga partia również została zdominowana przez podopiecznych Rafała Grotowskiego. W 33. minucie prowadzenie gnieźnian podwyższył Meller, a następnie serię trzech trafień zanotował Lewartowski. Kolejna bramka padła łupem Marcela Jędry. Później, w 46. i 55. minucie piłkę do siatki skierniewiczan skierował Meller. Wynik spotkania na kilka chwil przed końcem ustanowił jego bohater – Marcin Lewartowski. Ostatecznie Stella rozgromiła Polonię aż 15:1.

Skład Stelli: Mateusz Kaniasty, Dawid Naszko, Marcel Jędro, Marcin Lewartowski, Oskar Łuszczyński, Maksymilian Meller, Łukasz Wierzbicki, Rafał Stupczyński, Sebastian Kołodziejski, Jakub Grzechowiak, Michał Wilgosz.

Trener: Rafał Grotowski

26 stycznia 2019 | 18:53