NEWS PIŁKA RĘCZNA TOP NEWS

Przycisnęły i odjechały. Ważne zwycięstwo MKS PR URBIS

Piłkarki ręczne MKS-u PR URBIS Gniezno rozpoczęły nowy rok kalendarzowy od przekonującego zwycięstwa nad MTS-em Kwidzyn. W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka wygrały na domowym parkiecie 32:22 i tym samym zmazały plamę po wysokiej porażce w Kwidzynie.

Pierwszą bramkę rzuciła Monika Łęgowska. Po chwili dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Sandra Guziewicz, a po niej trafienie zainkasowała Paulina Kucharska. Dzięki temu przyjezdne wysforowały się na dwubramkowe prowadzenie. Gnieźnianki wyrównać zdołały w 12. minucie, kiedy to ponownie trafiła Łęgowska. Nieco później miejscowe objęły prowadzenie, a to za sprawą precyzyjnego rzutu Agnieszki Siwki. Pierwsza połowa do końca była wyrównana i emocjonująca. Ostatecznie skończyła się wynikiem 13:12.

Niestety, premierowe 30 minut, oprócz ogromu wrażeń i zaciętej batalii, przyniosło nam kontuzję Pauliny Kucharskiej. Zawodniczka MTS-u Kwidzyn doznała urazu nogi. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a naszym kibicom dziękujemy za pozytywną odpowiedź na prośbę spikera i wsparcie Pauliny oklaskami. Mamy nadzieję, że choć w jakimś stopniu pokrzepiło to kwidzyńską szczypiornistkę.

Wracając jednak do meczu, druga połowa miała już zupełnie inny przebieg niż pierwsza, choć zaczęło się podobnie. Najpierw dwie bramki rzuciły gnieźnianki, a po chwili czterema odpowiedziały przyjezdne, dzięki czemu po raz ostatni w tym spotkaniu znalazły się na prowadzeniu 16:15. W 40. minucie na listę strzelczyń wpisała się Monika Łęgowska, a zaraz po niej dwukrotnie do bramki przeciwniczek rzucała Jagoda Linkowska.

Kwidzynianki wciąż miały kontakt, ale nie potrafiły chociażby wyrównać. Podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka mocniej odskoczyły MTS-owi na kwadrans przed końcem – wówczas na tablicy wyników widniał rezultat 24:19. Następnie już nic złego gnieźniankom się nie przytrafiło. Zdołały nawet wyprowadzić kolejne ciosy w kierunku wicelidera ligowej tabeli i finalnie świętowały triumf 32:22. Najwięcej bramek dla MKS-u PR URBIS rzuciła Jagoda Linkowska, autorka jedenastu trafień.

MKS PR URBIS Gniezno – MTS Kwidzyn 32:22 (13:12):

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Wilkosz – Bielińska, Nowicka (1), Niedzielska (1), Siwka (2), Sawicka (5), Ochocka, Chojnacka (4), Dolacińska (1), Bigoszewska-Jackowiak (2), Rachela, Walkowska, Linkowska (11), Łęgowska (5).

MTS Kwidzyn: Kobyłko, Gajko, Markava – Guziewicz (2), Gędłek (7), Czapiewska (3), Burnowska (1), Borkowska, Kucharska (1), Weiland, Kaczmarek (2), Gaura, Kupc (3), Niziałek (2), Borowska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *