TOP NEWS ŻUŻEL

Znamy wstępne plany sparingowe Car Gwarant Startu Gniezno!

Sztab szkoleniowy Car Gwarant Startu Gniezno przygotował już wstępny plan spotkań kontrolnych czerwono-czarnych. Mogą w nim nastąpić zmiany po opublikowaniu terminarza Nice 1. Ligi Żużlowej. Z kim zmierzą się gnieźnianie?

Jak informuje menadżer Rafael Wojciechowski, jego podopieczni spotkają się z zespołami z Bydgoszczy oraz Wrocławia. – W obu przypadkach rozegramy dwumecze, staniemy do rywalizacji na obiekcie w Gnieźnie, a także torze przeciwnika. Na dziś nie chciałbym mówić o konkretnych terminach tych kontrolnych potyczek. Do rozpoczęcia zajęć na torze pozostały jeszcze ponad dwa miesiące. Wszystko będzie zależało m.in. od panujących warunków atmosferycznych – mówi.

Rozgrywki ligowe na zapleczu PGE Ekstraligi rozpoczną się w weekend 30-31 marca. Na tę chwilę uprawnionych do występu w Nice 1 Lidze Żużlowej jest siedem zespołów.  Jeśli taki stan rzeczy zostanie zachowany oznaczać to będzie, że w każdej z kolejce jedna z drużyn będzie pauzować. Daje to również jeden mecz ligowy mniej na własnym obiekcie. Nie stracą na tym posiadacze karnetów, dla których klub z Pierwszej Stolicy przygotował rekompensatę w postaci wstępu na Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego.

Jedenastą edycję tej imprezy mamy już wstępnie zaplanowaną. Miałaby się ona odbyć w niedzielę 21 kwietnia. Także i w tym przypadku jest zbyt wcześnie na szczegóły odnośnie tych prestiżowych zawodów. Mogę zdradzić tylko tyle, że odbędą się one w tradycyjnej, indywidualnej formie – kończy menedżer czerwono-czarnych.

Królem gnieźnieńskiego speedwaya w sezonie 2018 został Maciej Janowski. Reprezentant Betard Sparty Wrocław triumfował w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie imprezy sponsorowanej przez Grupę Aforti.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *