MKS PR URBIS mocno postraszył superligowca (relacja)

Piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno zakończyły rok meczem pełnym emocji. W środę, po ambitnej walce do samego końca, przegrały z superligową MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski 31:32. To sprawiło, że gnieźnianki odpadły z dalszej rywalizacji w ramach PGNiG Pucharu Polski.

W środowy pojedynek lepiej weszły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, które w drugiej minucie prowadziły 2:0 po dwóch bramkach Moniki Kopertowskiej. Gnieźnianki szukały szans na szybkie odrobienie strat. Do wyrównania miejscowe doprowadziły w 13. minucie, kiedy rzut karny na trafienie zamieniła Jagoda Linkowska. Następnie przyjezdne znów odskoczyły. Do przerwy Piotrcovia prowadziła 18:13.

Początek drugiej połowy to skuteczna gra podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka. Najpierw na listę strzelczyń wpisała się Joanna Sawicka, a następnie w jej ślady poszły Agnieszka Siwka, Karolina Chojnacka i Jagoda Linkowska. Po tej serii MKS PR URBIS zmniejszył straty do jednej bramki. Napięcie zacztynało rosnąć, bowiem rozpoczął się okres wyrównanej gry.

Niestety, w 42. minucie kolejną dobrą serię zainkasowały przyjezdne, dzięki czemu wypracowały sobie pięciobramkowe prowadzenie. Gnieźnianki nie zamierzały składać broni. W końcówce zaprezentowały olbrzymie serce do walki. Niestety, nie starczyło czasu, by doprowadzić do remisu. W ostatniej minucie dorobek bramkowy MKS-u PR podreperowały Chojnacka i Linkowska.

Ostatecznie ekipa z pierwszej stolicy Polski przegrała w meczu 1/16 PGNiG Pucharu Polski z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski 31:32. W pełni obiektywnie można stwierdzić, że gnieźnianki wstydu nie przyniosły. Pokazały, że potrafią skutecznie rywalizować z wyżej notowanym przeciwnikiem, za co po zakończeniu spotkania zebrały gromkie brawa.

Wszystkim tym, którzy w środę zasiedli na trybunach hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki serdecznie dziękujemy. Wasze wsparcie napędza do ciężkiej pracy, która pozwoli na osiąganie jeszcze lepszych wyników. Do zobaczenia w przyszłym roku!

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak, Wilkosz – Bielińska, Nowicka (6), Niedzielska, Siwka (3), Sawicka (5), Ochocka, Chojnacka (5), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Walkowska, Linkowska (9), Łęgowska (3).

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Osuch, Klonowska (1), Senderkiewicz (4), Kopertowska (2), Wasilewska (2), Ciura (1), Cygan (4), Ivanović (3), Belmas (3), Despodovska (3), Gajewska (3), Małecka (6).