Świetna passa MKS PR URBIS przerwana. Skuteczna Linkowska to za mało (relacja)

Świetna passa piłkarek ręcznych MKS PR URBIS Gniezno brutalnie przerwana. W niedzielę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka przegrały na domowym parkiecie w derbach Wielkopolski z K.S.AP-Poznań 22:29. Początek w wykonaniu gospodyń był niezły, ale później inicjatywę przejęły przyjezdne.

Premierowe trafienie w trzeciej minucie zainkasowała Agnieszka Siwka. Na drugą bramkę przyszło nam czekać aż do siódmej minuty, kiedy to Aleksandrę Przebierałę pokonała Jagoda Linkowska. Później rozpoczął się okres wyrównanej gry. Jak można było się spodziewać, poznanianki grały twardo, często na pograniczu faulu. W 13. minucie, za sprawą skutecznego rzutu Katarzyny Matyi, przyjezdne doprowadziły do wyrównania. Kilka chwil później MKS PR URBIS Gniezno zdobył dwie bramki z rzędu, dzięki czemu ponownie wysforował się na prowadzenie 7:5.

Dobrą serię przyjezdnych w 18. minucie zainicjowała Magdalena Ziółkowska. Poznanianki rzuciły cztery trafienia z rzędu, co pozwoliło im odskoczyć gospodyniom na dwie bramki. Gnieźnianki musiały zakasać rękawy i szukać szans na odrobienie strat. Udało się to osiągnąć w 26. minucie, kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 10:10. Lepiej pierwszą połowę zakończyły podopieczne trener Amelii Chmielewskiej, dzięki czemu do szatni schodziły z dwubramkowym prowadzeniem.

Drugą odsłonę gnieźnianki wznowiły w przewadze, co miało związek z dwuminutowym wykluczeniem dla Karoliny Szajek równo z przerwą. Niestety, kompletnie tego nie wykorzystały. Rywalki rzuciły za to trzy bramki z rzędu i odskoczyły na pięć trafień. Taką samą serią odpowiedział gospodynie. W 38. minucie miejscowe zbliżyły się do poznanianek, ale nie zdołały pójść za ciosem i wyrównać. Przyjezdne rozkręcały się za to z minuty na minutę. W 48. minucie sytuacja MKS PR URBIS była już skomplikowana, bo mieliśmy wynik 16:22.

W końcówce podopiecznym trenerów Roberta Popka i Romana Solarka nie udało się odwrócić losów spotkania. Ekipa ze stolicy Wielkopolski ze spokojem dokończyła ten pojedynek i mogła cieszyć się z trzech punktów, triumfując w pierwszej stolicy Polski 29:22. Najskuteczniejszym ogniwem gospodyń była Jagoda Linkowska. Ta doświadczona szczypiornistka wywalczyła dziewięć bramek.

Zarówno trenerzy, jak i zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno mają o czym myśleć przed środowym starciem w ramach 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Pewne jest, że nasze piłkarki ręczne dadzą z siebie wszystko, by sprawić niespodziankę. Czy uda się zatrzymać superligowca? Zachęcamy do przybycia na mecz i wsparcia gnieźnianek swoim dopingiem. Początek środowego starcia o godzinie 19:00.

11. kolejka I ligi gr. A: MKS PR URBIS Gniezno – K.S.AP-Poznań 22:29 (11:13)

K.S.AP-Poznań: Przebierała, Piskała, Rzeczycka – Sowa, Matyja (4), Matysek (6), Wrotniewska, Kliszcz, Karasiewicz (1), Siemko, Maziarz (2), Kowalaszek (1), Wosińska, Chełminiak (3), Ziółkowska (9), Szajek (3).

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Bielińska, Nowicka (1), Niedzielska (3), Siwka (2), Sawicka (2), Giszczyńska, Chojnacka (4), Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Walkowska, Linkowska (9), Łęgowska (1).