PIŁKA RĘCZNA TOP NEWS

Juniorki MKS PR Gniezno awansowały do mistrzostw Polski!

Cel na Wielkopolską Ligę Juniorek został zrealizowany! Młode zawodniczki MKS PR Gniezno, pokonując w środę KS AP Poznań 42:17 (24:10), zapewniły sobie triumf w rozgrywkach i tym samym awansowały do zmagań w ramach mistrzostw Polski.

Środowe spotkanie od początku do końca układało się pomyślnie dla gnieźnianek. Przeciwniczki co jakiś czas kąsały, ale nie były w stanie poważnie zagrozić naszemu zespołowi. Juniorki MKS PR Gniezno pewnie rozprawiły się z KS AP Poznań. Można stwierdzić, że ten mecz był maleńkim przedsmakiem seniorskich derbów Wielkopolski. Przypomnijmy, że mecz MKS PR URBIS – KS AP Poznań już w tę niedzielę o godz. 17:00 w hali przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie.

W środowym starciu liderką juniorskiej drużyny naszego klubu była Martyna Dolacińska, która dziesięciokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń.

MKS PR zagrał w składzie: Wilkosz, Morawska, Kałasz – Bielińska (2), Nowicka, Stachowicz (2), Rybicka (7), Wieczorek (5), Dolacińska (10), Walkowska, Kłodowska (4), Grzegorek, Rachela (3), Szczygielska (3), Alwin (6).

Cieszy fakt, że nasza drużyna została mistrzem Wielkopolski w kat. juniorek. Teraz zespół będzie przygotowywał się do zmagań w ramach mistrzostw Polski, które rozpoczną się już w styczniu.

WIELKOPOLSKA LIGA JUNIOREK – WYNIKI (ZA ZPRP)

MKS PR Gniezno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *