NEWS PIŁKA RĘCZNA

Kolejny wysoki triumf juniorek MKS PR Gniezno

Kolejne wysokie zwycięstwo zainkasowały w poniedziałek młode zawodniczki MKS PR Gniezno. Tym razem pokonały w meczu Wielkopolskiej Ligi Juniorek drużynę KS Pyrki Poznań. Spotkanie rozegrane w hali GOSiR przy ulicy Sportowej 5 zakończyło się wynikiem 42:17 (17:10).

Pierwsze minuty poniedziałkowego pojedynku były w miarę wyrównane, jednak w szóstej minucie gospodynie zdołały wypracować już czterobramkowe prowadzenie. Później poznanianki nie były w stanie odrobić strat, a gnieźnianki sukcesywnie zdobywały następne bramki. Do przerwy podopieczne trenerów Roberta Popka i Janusza Pudelewicza prowadziły 17:10.

Juniorki MKS PR Gniezno zanotowały mocne wejście w drugą partię, inkasując cztery bramki z rzędu. Później dołożyły jeszcze siedem trafień z rzędu, dzięki czemu w 40. minucie prowadziły 28:11 i już wszystko było praktycznie jasne. W końcówce miejscowe popisywały się kolejnymi seriami, dzięki czemu zapewniły sobie pokaźny triumf 42:17.

Najwięcej bramek dla MKS PR Gniezno w poniedziałkowym starciu Wielkopolskiej Ligi Juniorek rzuciły Maria Rybicka i Martyna Dolacińska.

MKS PR Gniezno – KS Pyrki Poznań 42:17 (17:10):

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Morawska – Bielińska (5), Nowicka (3), Pudelewicz (2), Kabacińska (2), Rybicka (7), Wieczorek (3), Ochocka (4), Dolacińska (6), Grzegorek, Rachela (3), Szczygielska (4), Alwin (3).

KS Pyrki Poznań: Jahns (1), Śliwińska, Skorupska, Korzeń (2), Krawczyk, Szukała (3), Andrzejewska (7), Mizgalska (1), Wincior, Kościecha (1), Dłubała (1).