SPORTY WALKI TOP NEWS

Gnieźnieński diament w żeńskim boksie. Ma w dorobku m.in. mistrzostwo Anglii

W piątek Akademię Sportu Jakuba Czaprowicza odwiedziła Wanessa Orczyk. Pewnie niewiele osób miało już okazję usłyszeć o talencie i osiągnięciach tej zawodniczki. Wanessa urodziła się w Gnieźnie, ale na co dzień mieszka i trenuje w Anglii. 

Przygodę z boksem rozpoczęła cztery lata temu. 17-latka ma w swoim dorobku już tytuł mistrzyni Anglii juniorek w wadze 57 kg, który zdobyła w 2017 roku. Ponadto jest zawodniczką kadry angielskiej. Do jej osiągnięć należy też zdobycie srebrnego medalu podczas międzynarodowego turnieju HULL BOX CUP 2017 w Anglii. Jest również złotą medalistką międzynarodowego turnieju ESKER ALL EMALE BOXCUP 2017, który odbył się w Irlandii oraz mistrzynią regionu EAST MIDLANDS Anglia 2018.

W barwach Skorpion Szczecin została Międzynarodową Mistrzynią Śląska 2018. Teraz Wanessę czekają kolejne wyzwania. Od 15 do 18 listopada będzie brała udział w turnieju Pucharu Polski, do którego przygotować pomaga jej się Akademia Sportu Jakuba Czaprowicza. Plany 17-latki na przyszły rok zakładają reprezentowanie barw Polski na arenie międzynarodowej oraz obecność w kadrze naszego kraju.

Poniżej możecie zobaczyć próbkę umiejętności Wanessy Orczyk w trakcie treningu z Jakubem Czaprowiczem.

Dzisiaj w Akademii nie byle kto bo sama Mistrzyni Anglii!!!Wanessa NESSA OrczykW dodatku pochodząca z Gniezna!!Królewskie GnieznoŻyczę samych sukcesów na arenie polskiej i międzynarodowej !!

Opublikowany przez Akademia Sportu Jakub Czaprowicz Piątek, 9 listopada 2018

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *