Stelliści w finałach Mistrzostw Polski młodzików

W rozegranych w sobotę, 3 listopada w Objezierzu finałach wojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Klubów Uczniowskich w tenisie stołowym zespół Stelli Niechan zwyciężył w kategorii młodzików.

Nasza drużyna grająca w składzie: Patryk Król i Błażej Jaros pokonali kolejno: SKTS Rataje 50 3:0, UKS Olimpijczyk Parkowo 3:0 i faworyzowany zespół MKS Warta Oborniki 3:0. Tym samym uzyskali awans do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-2 grudnia w Łaziskach Górnych. Bardzo dobrze radzili sobie nasi najmłodsi chłopcy w kategorii żaków: Ksawier Jaros i Bartek Smarzyk zajmując drugie miejsce pokonując w półfinale UKS Czternastka Poznań 3:0 i ulegając w finale po wyrównanym meczu 2:3 SKTS Rataje 50 Poznań.

Dziś w tym samym miejscu rozegrano też turniej Grand Prix w kategorii kadetów. Wystartowało ponad siedemdziesięcioro zawodników z klubów całej Wielkopolski. Świetnie zaprezentowała się Zuzanna Lewandowska zajmując drugie miejsce. Pokonała kolejno: Wronikę Trybułę ze Śmigla 3:0, Weronikę Śwniarską 3:0, rozstawioną z numerem jeden Agatę Ławniczak z Warty Oborniki 3:0, Aleksandrą Małek ze Śmigla 3:0 i dopiero w finale nie dała rady Julii Gładysz z Lubonia 1;3. Dobrze zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy: Patryk Król rywalizujący ze starszymi o trzy lata zajął trzynaste miejsce, Kamil Król był siedemnasty , a Zuzia Jasiecka piętnasta.