M. Zięba: „Drużyna z Wielkopolski wychodzi z hali z tarczą”

Dość niespodziewanym rezultatem zakończyły się sobotnie derby stolic w piłce halowej. KS Gniezno pokonał na domowym terenie AZS Uniwersytet Warszawski 4:3. Przeczytajcie, co po tym meczu powiedzieli Nikodem Starek i Maciej Zięba, który zaliczył bardzo dobry występ w bramce gospodarzy.

Maciej Zięba (bramkarz KS Gniezno – na zdjęciu): Przede wszystkim cieszą trzy punkty z niełatwym przeciwnikiem. Drużyna z Warszawy zawsze była dla nas ciężkim rywalem, to bardzo dobry zespół. W naszej sytuacji są to bardzo cenne trzy punkty. Zagraliśmy fajny mecz, pokazaliśmy zaangażowanie. Może było trochę słabszych momentów, ale wyglądało to już dobrze, bo przez cały mecz utrzymywaliśmy poziom koncentracji. Udało się wygrać, a to jest najważniejsze. To derby stolic, więc dochodzą jakieś animozje wielkopolsko-mazowieckie (śmiech) – mogą mieć znaczenie i dodaje to mobilizacji, adrenaliny oraz piłkarskiej motywacji. Fajnie wygrać taki mecz. Drużyna z Wielkopolski wychodzi z hali z tarczą.

Nikodem Starek (zawodnik AZS Uniwersytet Warszawski): Wnioski są takie, że zagraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę, co Gniezno wykorzystało. Druga połowa była odmienna – bardzo dobra w naszym wykonaniu. Niestety, trochę zabrakło skuteczności. Sytuacji było bardzo dużo. Wydaje mi się, że dwie z nich mogły wpaść i wynik byłby odwrotny. Chcę natomiast pogratulować chłopakom z Gniezna. Grali bardzo ambitnie, walecznie i dobrze się bronili. Trzy punkty zostają w Gnieźnie. Jestem w drużynie już dziewięć lat i młodsi zawodnicy pewnie nie pamiętają, ale mecze w Gnieźnie zawsze były dla nas bardzo trudne i mega zacięte. Ta hala może nie tyle nam nie leży, ale po prostu bardzo trudno gra się przeciwko chłopakom z Gniezna w ich hali.

03 listopada 2018 | 23:43