NEWS SPORTY WALKI

Trzy medale Husarza w Krakowie

W hali widowiskowej Tauron Arena w Krakowie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Memoriał Władysława Bajorka – pierwszego mistrza Polski w zapasach z udziałem gnieźnian. W zmaganiach wzięło udział 220 sportowców z 30 klubów, w tym z czterech zagranicznych – z Białorusi, Ukrainy i Czech. Pierwszą stolicę Polski reprezentowało 5 zawodników gnieźnieńskiego Husarza, którzy pokazali bardzo dobry poziom sportowy zdobywając 3 medale.

Srebrne krążki wywalczyli – Jan Skupin (kat. wagowa 38 kg) i Eryk Bogucki (kat. wagowa 42 kg). Na trzecim miejscu w kategorii 42 kg uplasował się Alan Bogucki. Tuż za podium na 5 miejscu znalazł się Mateusz Dziadoszek (kat. wagowa 35kg), a na 7 pozycji sklasyfikowany został Patryk Remlein (kat. wagowa 32 kg).

Drużynowo zwyciężył Olimpijczyk Radom przed Unią Racibórz i zawodnikami z Minska (Białoruś). Natomiast zapaśnicy z Klubu Sportowego Husarz wywalczyli 13 pozycję.

Podczas zawodów gnieźnieńscy sportowcy mieli okazję  poznać wybitnego zapaśnika, mistrza olimpijskiego z Atlanty (1996 r.) Ryszarda Wolnego, co zostało utrwalone na zdjęciu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *