Juniorki MKS-u przegrały w Dopiewie. Martyna Dolacińska liderką

Juniorki MKS PR Gniezno rozpoczęły zmagania w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek od porażki w Dopiewie. We wtorek przegrały z tamtejszymi Panterami 16:19 (4:9). Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyła Martyna Dolacińska, autorka siedmiu trafień.

Lepsze wejście w mecz zaliczyły Pantery, które po czterech minutach prowadziły 2:0. Kolejna bramka padła dopiero w 11. minucie, a jej autorką była Katarzyna Ochocka. Tym samym MKS wywalczył trafienie kontaktowe. Rywalki szybko odpowiedziały. W 14. minucie, po trafieniu Martyny Dolacińskiej, gnieźnianki wyrównały. Niestety, później przyjezdne miały duże problemy z oddawaniem skutecznych rzutów. Bramkę numer cztery MKS PR zainkasował dopiero tuż przed przerwą. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodyń 9:4.

Drugą odsłonę wtorkowego pojedynku nasza drużyna rozpoczęła od dwóch bramek z rzędu. Najpierw na listę strzelców wpisała się Monika Walkowska, a po chwili w jej ślady poszła Maria Rybicka. Z taką samą siłą zripostowały Pantery. Później mieliśmy wymianę ciosów. W 46. minucie serię trzech trafień gnieźnieńskich juniorek zapoczątkowała Martyna Rachela. Po niej dwukrotnie bramkarkę gospodyń pokonywała Martyna Dolacińska. Wynik był już nieco korzystniejszy, bo udało się zmniejszyć straty do dwóch trafień. Kilka chwil później przyjezdne miały kolejny zryw. Bramka z rzutu karnego Dolacińskiej i dwa trafienia Ochockiej sprawiły, że w 53. minucie na tablicy wyników widniał remis 15:15. O wszystkim zadecydowała końcówka, w której lepiej spisały się gospodynie, triumfując ostatecznie 19:16.

Kolejne spotkanie w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek MKS PR Gniezno zagra 27 października (sobota) o godzinie 15:15. Wówczas zespół z naszego miasta czeka wyjazdowy pojedynek z drużyną KS Pyrki Poznań.

I kolejka Wielkopolskiej Ligi Juniorek: UKS Pantery Dopiewo – MKS PR Gniezno

UKS Pantery Dopiewo: Rychlik, Wosińska, Kaczmarek (6), Plackowska, Osińska (3), Nowak (1), Napierała (1), Marciniak, Kowalewska, Hypka, Jaśkowiak (7), Lisiecka, Czubeck (1).

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Bielińska, Nowicka, Pudelewicz, Stachowicz, Rybicka (1), Wieczorek, Ochocka (4), Dolacińska (7), Morawska, Kłodowska, Grzegorek, Rachela (1), Walkowska (3), Alwin.